Zpět na » Primera Division » Bývalý šéf Realu Madrid prohrál boj s koronavirem

Primera Division - Bývalý šéf Realu Madrid prohrál boj s koronavirem

Bývalý šéf Realu Madrid prohrál boj s koronavirem © ideal.es - Lorenzo Sanz

1

Líbilo se

21.03. - Smutnou zprávu přinesla španělská média. Boj s nákazou COVID-19 prohrál někdejší hlavní představitel Realu Madrid Lorenzo Sanz. Několik dní byl 76letý exprezident s nákazou hospitalizován v nemocnici, kde dnes večer zemřel.

Lorenzo Sanz byl prezidentem Realu Madrid v letech 1995 až 2000, než ho ve funkci vystřídal současný hlavní představitel klubu Florentino Pérez, jenž tehdy zahájil své první funkční období.

Za dobu, co klub Sanz vedl, získal Real Madrid hned pět titulů, dva z toho v Lize mistrů. Nejvíce byl fanoušky oslavován ten v historickém pořadí sedmý, který Bílý balet získal v sezóně 1997-98, neboť byl první trofejí z Ligy mistrů po dlouhých 32 letech. Během jeho mandátu přišli do klubu takové hvězdy jako Pedja Mijatović, Davor Šuker, Clarence Seedorf či Roberto Carlos.

76letý Sanz byl kvůli nákaze koronavirem hospitalizován od úterního odpoledne na jednotce intenzivní péče univerzitní madridské nemocnice Jiméneze Díaze. Zde se ale jeho stav rychle zhoršoval. Ten byl od začátku komplikovaný kvůli vysokému tlaku a také selhávání ledvin. „Otec měl osm dní horečky, ale nechtěl ještě víc zatěžovat lékaře v nemocnici, byl doma ze solidarity," pronesl jeho syn. Nakonec ale kvůli zhoršení stavu musel být stejně do nemocnice převezen.

„Právě zemřel můj otec. Nezasloužil si takový konec, umřít takovým způsobem. Odchází jedna z nejlepších osob, nejodvážnější, nejpracovitější, kterou jsem kdy potkal. Rodina a Real Madrid byly jeho vášní. Moje matka i mí sourozenci jsme si užívali všechny chvilky s ním. Odpočívej v pokoji," napsal na Twitteru jeho syn Lorenzo Sanz.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

nesnasim real i barcu ale toto je smutna zprava. uprimnou soustrast

HyperioN
Forte02 - 22.03. Odpovědět

Corona si nevybírá.

Forte02
peeko83 - 22.03. Odpovědět

Smrt si nevybírá.

peeko83

RIP Papa peres

vladcevesmiru1
Reklama
Reklama
Nejnovější články