Zpět na » Primera Division » Real Madrid se nepřipojí k vlně, která se zvedla v Itálii

Primera Division - Real Madrid se nepřipojí k vlně, která se zvedla v Itálii

Real Madrid se nepřipojí k vlně, která se zvedla v Itálii © skysports.com - Eden Hazard

0

Líbilo se

22.03. - Během včerejška se v Itálii začalo hodně nahlas mluvit o tom, že některé kluby sníží hráčům platy až o třicet procent z důvodu nepředpokládané výluky soutěže, jíž zapříčinila postupující pandemie koronaviru. Madridský Real nicméně s italskými kluby v tomto směru nesolidarizuje a hodlá své závazky plnit bez škrtů.

Agentury během posledních hodin vyslaly do světa informaci o tom, že kluby italské Serie A hodlají hráčům snižovat platy z důvodu přerušení soutěže, v krajním případě jim je nebudou vyplácet vůbec. Vzhledem k tomu, že se nehrají zápasy, není stoprocentně plněna ani smlouva s televizními stanicemi, která klubům z větší části plní jejich rozpočty.

Některé kluby však mají budget tak našponovaný, že případné uzavření kohoutku z tohoto zdroje vážně ohrožuje jejich platební schopnost. Jde především o milánský Inter, který se měl obrátit i na další evropské kluby, včetně těch největších, jako jsou Barcelona či Real Madrid, aby je podpořily v tomto úsilí zavést jednotné pravidlo ve všech soutěžích.

Jenže ve Španělsku zatím nerazzurri se svým návrhem příliš neuspěli. Alespoň tedy u Realu ne. Ten totiž vydal prohlášení, na jehož základě uklidnil hráče, že všechny závazky, které s nimi má vedení uzavřeno, splní na sto procent.

Vedení Los Blancos totiž pevně věří, že se ligy v polovině května znovu rozjedou, jak předpokládá UEFA a stihnou se do konce sezóny, tedy do 30. června, dohrát a tudíž není důvod v tuto chvíli sahat k těmto opatřením.

Dokonce i vedení La Ligy se obrátilo na všechny kluby, aby nečinily unáhlená opatření a vyčkaly, jak se celá situace bude dál vyvíjet.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články