Zpět na » Primera Division » Etoo: Nejsem zachránce!

Primera Division - Etoo: Nejsem zachránce!

0

Líbilo se

16.01. - Samuel Eto'o, kamerunský útočník FC Barcelona na tiskové konferenci vysvětlil, že nechce tlačit na svůj návrat do hry. Protože nechce riskovat obnovení zranění svého kolena, které by mu mohlo velice zkomplikovat jeho fotbalovou budoucnost.

Díky tomu se Etoo chce chovat nanejvýš rozvážně a opatrně. Takže původně optimistické předpovědi, které uváděly, že by se Kamerunec mohl do hry vrátit během dvou týdnů, naberou menší skluz v řádu několika dní. Je třeba mít na paměti hlavní cíl, který si stanovil jak samotný hráč, tak i lékařský tým a tím je osmifinálový zápas Ligy mistrů proti anglickému Liverpoolu. První odhad, že by se Samuel do hry vrátil 28.ledna v zápase proti Celtě Vigo na Nou Campu se minimálně o týden zdrží. Přáním Etoo je samozřejmě pomoci mužstvu od prvních chvil, to znamená být připraven na sto procent.

Včera se Samuel Etoo vrátil na Nou Camp, po třech a půl měsících rekonvalescence ze zranění kolena. Není poblázněný myšlenkou na návrat co nejdříve, dobře si vědom vážnosti zranění a rizika, které by představovalo předčasný návrat do hry. "Chci se vrátit hrát fotbal, ale ještě ještě víc chci hrát fotbal nějakou dobu. Kvůli tomu nechci riskovat a vrátit se o dva, tři dny dříve. To, co nechci, je vrátit se na chvíli do hry, pak týden pauzírovat, zase se vrátit. Když se vrátím, chci být stoprocentní."

Hráč přiznal, že během svého prvního dne na Nou Campu zažíval divné pocity. Dokonce přiznal, že byl trochu nervózní pár hodin před tím, než vstoupil do útrob stadionu. V okamžiku, kdy naskočil na trávník Nou Campu přiznal, "hřiště se mi zdálo trochu větší, než bylo." Postupně se ale všechny rozpaky rozplynuly. "Vrátil jsem se, abych měl radost z fotbalu. Znova se cítím jako fotbalista."

Přese všechno, cesta bude ještě dlouhá. Navzdory dobrému pocitu, který zažíval při svém návratu na Nou Camp. "Můj problém je na všechno zapomenout co se týče zranění. Když běžím, ještě mi něco říká, že tady bylo velké zranění." Na otázku, zda se cítí jako zachránce a zda si je vědom, že všichni fanoušci čekají, až se vrátí, aby vdechl nový život jejich miláčkům poznamenal: "Nejsem zachránce. Abyste se jím stal, je třeba nejdřív mít nějaké zásluhy."

Kamerunský útočník poznamenal, že "rekovalescence nebyla vůbec příjemná. Nejsem zvyklý takovou dobu nic nedělat. Rád trénuji, trpím a trápím své tělo." Překvapivě označil jako svůj nejhorší okamžik tohoto období zápas základní skupiny Ligy mistrů mezi Barcou a Chelsea, který skončil 2:2 a Drogba vyrovnal v nastaveném čase. "Cítil jsem se naprosto nemohoucí. Moje pokřiky nebyly k ničemu. bylo to osudové, horší než den, kdy jsem se zranil." Dále Etoo prozradil, že mu chybělo mužstvo víc, než on mužstvu. "Můj život je fotbal. byla to moje rodina a bylo to divné být mimo." Na otázku, jestli už vzdal boj o Pichichi, nebo ho ještě má v merku uvedl: "Nemám nějakou touhu, pouze překonat sebe samého. Můj cíl je překonat to, co jsem již udělal. Ale nemluvím jen o střílení branek, ale i o podpoře svých spoluhráčů."

Nakonec uklidnil všechny fanoušky vzhledem k neklidné situaci, kterou právě mužstvo Barcy prochází. "Mužstvo, které bude nejlepší v koncovce soutěže vyhraje ligu."

/ sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články