Zpět na » Primera Division » Pokud se La Liga řádně nedohraje, Barcelona titul nezíská

Primera Division - Pokud se La Liga řádně nedohraje, Barcelona titul nezíská

Pokud se La Liga řádně nedohraje, Barcelona titul nezíská © skysports.com - Barcelona slaví loňský titul

1

Líbilo se

18.03. - Španělská liga je, tak jako téměř všechny ostatní soutěže na evropském kontinentu, přerušena kvůli pandemii koronaviru. Kdy a jestli vůbec se La Liga dohraje, nedokáže v tuto chvíli nikdo odhadnout. Jednu jistotu už ale ve Španělsku přeci jen mají. Pokud by se celý ročník ligy nestihl dohrát, mistr vyhlášen nebude.

Šířící se nákaza COVID-19 paralyzovala v podstatě veškerý sportovní život na starém kontinentu, fotbal nevyjímaje. Všechny fotbalové ligy, s výjimkou Turecka, byly přerušeny. Jako poslední se k tomuto kroku uchýlilo Rusko, jehož fotbalová generalita pozastavila tamní Premier League.

Otázkou ale je, jak s rozehranými soutěžemi nyní naložit. Byť se odložením EURA na rok 2021 uvolnila termínová listina, nikdo v tuto chvíli nedokáže seriózně odhadnout, jak dlouho budou ligy pozastaveny a jestli se stihnou řádně dohrát. Šíří se spekulace, jak by se v takovém případě postupovalo.

Podobná nejistota pochopitelně svírá i jednu z nejsledovanějších soutěží Evropy, španělskou La Ligu. Té zbývá dohrát do konce 11 kol. Jenže zrovna Španělsko je druhou nejvíce decimovanou zemí koronavirem v Evropě, návrat do normálního běžného života může trvat hodně dlouho a obavy, že se La Liga nestihne dohrát, jsou velké.

Hodně se proto řeší téma případného vítěze soutěže. La Ligu momentálně vede Barcelona s dvoubodovým náskokem před Realem Madrid. Experti a novináři tudíž probírali alternativu, že by se mohl udělit titul právě katalánskému klubu. Takovou možnost ale prezident svazu Luis Rubiales na včerejší tiskové konferenci razantně odmítl.

„Pokud budou po 30. červnu zbývat nějaké zápasy k dohrání, budeme bojovat za to, aby byla naplněna spravedlivost a rovnost, tituly se vyhrávají na trávníku. Skončit ligu za situace, jaká je teď, je nespravedlnost," pronesl Rubiales.

Ve hře byla i možnost, že by se soutěž uzavřela podle výsledků z první části. Tato verze ale rovněž není podporována ze strany svazu. „Mluvilo se o tom, že bychom vzali pořadí z první poloviny soutěže, protože by aspoň týmy hrály každý s každým jednou. To ale také vylučujeme, protože některé kluby mívají lepší druhou polovinu soutěže, než tu první. Odehrát soutěž za zavřenými dveřmi je ale ta poslední možnost."

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Cornero - 21.03. Odpovědět

opět fotbalový vymejšlení kravin proč je něco problém stejně jako se vším. V NHL byla několikrát sezona předčasně ukončena kvůli stávce a vítěz základní části se normálně vyhlásil. Neřeší se jestli někdo hraje líp v druhý polovině a jiný píčoviny. Možná si někdo ladí formu na jaro tak si ji bude holt ladit příští sezonu a trofej holt dostane ten kterej si ji ladil už od začátku

Cornero
Cornero - 21.03. Odpovědět

ježiš marja je to sport tak co je lepší nedat trofej nikomu přestože se odehrála její většina nebo ji dát někomu kdo většinu sezony vedl jen proto aby nebyl uraženej tým kterej je za nima?

Cornero
Wazz - 19.03. Odpovědět

ta cigánská ubrečená žumpa by ho nezískala, ani kdyby se liga dohrála vy naivky.. Smajlík 2 Smajlík 13 Smajlík 13

Wazz

Tak vpodstatě je to nejlepší možné řešení, soutěž není regulérně dokončena a tak nemůže být regulérní vítěz....bohužel

PepikzHane
Cornero - 21.03. Odpovědět

Všichni mají odehraný stejný počet zápasů všichni měli od začátku soutěže naprosto stejné podmínky

Cornero

Papá Peréz zacinkal chechtákama Smajlík 5

NoIscoNoDisco
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články