Zpět na » Primera Division » Suárez v Barceloně nekončí. Odhalil překvapivou klauzuli

Primera Division - Suárez v Barceloně nekončí. Odhalil překvapivou klauzuli

Suárez v Barceloně nekončí. Odhalil překvapivou klauzuli © thesun.co.uk - Luis Suárez

0

Líbilo se

29.02. - Útočník Barcelony Luis Suárez už je zhruba měsíc mimo hru. Kvůli problémům s kolenem si v letošní sezóně možná už nezahraje. V lepším případě naskočí až na poslední zápasy soutěžního ročníku. A ten další bude jeho poslední v katalánském klubu. I když podle uruguayského fotbalisty to tak nakonec nemusí být.

Luis Suárez je na marodce. Poraněné koleno ho na konci ledna postavilo na vedlejší kolej, na níž zůstane možná až čtyři měsíce. V této sezóně už si nemusí kopnout.

A příští sezónu vstoupí do posledního roku svého kontraktu, který má podepsaný do 30. června 2021. Vedení Barcelony už za něj usilovně hledá náhradu. Ve hře je Lautaro Martínez, Pierre-Emerick Aubameyang a mnoho dalších jmen. Mělo se za to, že Suárez v Barceloně skončí. Logicky, kvůli jeho neutěšenému zdravotnímu stavu.

Jenže 33letý uruguayský fotbalista, který za Barcelonu nastřílel 191 branek, může na Camp Nou, kde se mu velmi líbí, nakonec zůstat. Odhalil totiž, že má v kontraktu klauzuli o automatickém prodloužení smlouvy v případě, že odehraje určitý počet zápasů.

„V Barceloně jsem velmi spokojený a moje rodina taky. Můžu hrát a žít tam, kde jsem vždycky chtěl být, cítím se tady důležitý. Rozhodnutí o mé budoucnosti musí vyjít z klubu, oni moc dobře vědí, že jsem nakloněn tomu zůstat tady. Rád bych tu zůstal, ale nezáleží to na mně. Ale také mám ve smlouvě klauzuli. Když v příštím roce odehraji 60 procent zápasů, v nichž budu k dispozici, smlouva se automaticky prodlouží," řekl Suárez pro rozhlasovou stanici RAC 1.

A jak se všechny Suárezovy zdravotní problémy seběhly? „Hrál jsem, protože jsem byl zvyklý hrát s bolestí. S pravým kolenem jsem měl problémy. S chrupavkou a také cystou v menisku. To mělo za následek, že namáháte jiné oblasti kolena a když se to všechno spojí, způsobí to problémy. Jsem odolný ke kritikám a také silný, abych se znovu vrátil."

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články