Zpět na » Primera Division » Lautaro by se do Barcelony hodil, prohlásil Messi na adresu útočníka Interu

Primera Division - Lautaro by se do Barcelony hodil, prohlásil Messi na adresu útočníka Interu

Lautaro by se do Barcelony hodil, prohlásil Messi na adresu útočníka Interu © AS - Lautaro Martínez s Lionelem Messim

0

Líbilo se

23.02. - Katalánský velkoklub sužuje v ofenzivních řadách krize. Kvůli zranění na delší dobu vypadli ze sestavy Dembélé i Suárez a vedení muselo požádat o speciální povolenku k přestupu po vyhrazeném období. I přesto však lze očekávat, že v létě přijde na Camp Nou dlouhodobější posila útoku. Sám Lionel Messi, který se stará o většinu vstřelených branek, by podle všeho rád přivedl krajana Lautara Martíneze.

Na barcelonském kapitánovi a modle světového fotbalu už pěknou řádku let stojí hra úřadujícího mistra La Ligy. S výkony hvězdného Argentince padají i rostou výkony celého mužstva. Bohužel pro Messiho i Barcelonu se však snad krom Luise Suáreze zatím nepodařilo najít další výraznější opory týmu.

Letošní únor navíc zahnal nového kouče Quiqueho Setiéna do úzkých. Z již tak omezeného výběru ofenzivních fotbalistů ubyli marodi Suárez s Dembélém. Díky vstřícnosti představenstva španělské nejvyšší soutěže ještě Barcelona mohla přivést z Leganés Martina Braithwaiteho, 28letý snajpr je ale pouze rezervním řešením.

Zato novou tváří stárnoucího mužstva by se v létě mohl potenciálně stát Lautaro Martínez. „Je opravdu dobrý, v úžasné formě. Vždy se mi zdál jako dobrý hráč, vloni se ale naplno ukázal jeho talent,” řekl Messi pro Mundo Deportivo. 22letého forvarda pochopitelně velmi dobře zná z reprezentačních srazů.

Hraje na maximum. Exceluje v soubojích jeden na jednoho, dokáže se porvat s jakýmkoliv obráncem. Po každé ztrátě chce znovu získat míč, v šestnáctce má úžasný výběr místa. Jedná se o komplexní devítku,” nešetřil slovy chvály šestinásobný vítěz Zlatého míče.

Není obtížné najít podobnost s Luisem Suárezem. Oba dva bojovní Jihoameričané, dokáží si pokrýt míč a dávají mraky gólů. Luis má spoustu zkušeností a Lautarovi by jistě pomohl s adaptací. Samozřejmě to jsou všechno pouze hypotetické úvahy,” uzavřel Messi žhavé téma.

Na přestupní politiku Barcelony pro nastávající léto však bude mít vliv více faktorů. Zejména vše závisí na formě Antoine Griezmanna, který zatím zdaleka nenaplnil přestupní částku 120 miliónů eur, a smlouvě pro Luise Suáreze. Uruguayskému ostrostřelci bylo v lednu 33 let a smlouvu má jen do června 2021. Z marodky se přitom podle předpokladů vrátí až v průběhu května.

Vojt?ch Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články