Zpět na » Primera Division » Celek na sestup šokoval Bernabéu. Real ztratil důležité body

Primera Division - Celek na sestup šokoval Bernabéu. Real ztratil důležité body

Celek na sestup šokoval Bernabéu. Real ztratil důležité body © standard.co.uk - Real s Celtou jen remizoval

0

16.02. - REVIEW Real Madrid v posledním zápase 24.kola překvapivě pouze remizoval s Celtou Vigo, celkem, který bojuje ze všech sil o udržení prvoligové příslušnosti. Hosté dokonce na madridském stadionu vedli, Bílý balet následně ve druhé půli obrátil skóre a kráčel jistým krokem ke třem bodům. Nicméně v závěru ho z ojedinělé šance zaskočil vyrovnávací trefou Santi Mina.

Real Madrid 2:2 Celta Vigo

Góly: 52. Kroos, 65. Ramos z penalty -7. Smolov, 86. Mina

Real Madrid: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Valverde, Casemiro, Kroos (82. Modrić) - Bale, Benzema, Hazard (74. Vinícius Júnior).

Celta Vigo: Rubén Blanco - Aidoo, Murillo, N. Araujo - K. Vázquez (56. Sisto), Rafinha, Yokuşlu, Bradarić (83. S. Mina), Olaza - Aspas, Smolov (71. Denis Suárez)

Překvapivou ztrátu zaznamenal Real Madrid na svém stadionu proti outsiderovi z Viga. Celek vedený Oscarem Garcíou se krčí až na 18. příčce tabulky, z které se po skončení soutěže padá do druhé ligy.

Nicméně na Santiagu Bernabéu začal velmi dobře. První vážnější akci přetavil v gól. Nerozhodnost Varaneho pomohla k tomu, že kolmice od Iaga Asapse prošla na útočníka Smolova a zimní posila Celty se v zakončení proti Courtoisovi nemýlila - 0:1.

Vedoucí celek ligy od té chvíle držel míč, ale do vážných šancí se nedostával. Mezi tři tyče nezamířil ani jednou, střelecké pokusy byly především z větší vzdálenosti. Postupně branku Rubéna míjely rány Casemira, Balea či Marcela. Do největší příležitosti se dostal ve 41. Bale poté, co mu míč proti noze od brankové čáry poslal Hazard. Jenže branku zblízka nepochopitelně překopl. A pro Blancos mohlo být ještě hůř, Courtois totiž výtečným zákrokem vychytal hlavičku Aidooa.

Po přestávce začal Real hrozit víc. Ve 49. minutě dokonce vyrovnal, ovšem branka Ramose nemohla být kvůli ofsajdu uznána. Chvíli na to už ale domácí dali regulérní branku. Marcelo přihrál od zadní lajny pod sebe a Kroos umístěnou střelou vyrovnal - 1:1.

Po dalších deseti minutách pronikal do vápna Hazard, brankář Rubén ho fauloval a z nařízené penalty skóroval Sergio Ramos - 2:1. Real získal kontrolu nad utkáním a nic nenasvědčovalo tomu, že by mohl přijít o body. Ale stalo se, když Celtě zafungovala spolupráce střídajících hráčů. Denis Suárez vydláždil uličku Santimu Minovi, který pokořil Courtoise. Překvapení bylo na světě. Benzema sice v závěrečných minutách ještě dvakrát ohrozil Rubéna, ale výhru už Realu nepřihrál. Po včerejší výhře Barcelony nad Getafe se tak náskok Realu na druhou Barcelonu ztenčil na jeden bod.

Další výsledky 24.kola Primera División:

Sevilla - Espanyol 2:2 (17.Ocampos, 82. Suso - 36. Embarba, 51. Wu Lei)
Leganés - Betis 0:0
Athletic Bilbao - 0sasuna
0:1 (29.Oier)
Mallorca - Alavés 1:0 (63. Cucho Hernández)
Barcelona - Getafe 2:1 (33. Griezmann, 38. S. Roberto - 66.Ángel)
Villarreal - Levante 2:1 (9. G. Moreno, 61. Moi Gómez - 56. Mayoral)
Granada - Valladolid 2:1 (81. Puertas, 90+6. C. Fernández - 56. Guardiola)
Valencia - Atlético Madrid 2:2 (40. Gabriel, 60. Kondogbia - 15. M. Llorente, 43. Thomas)

Zápas Eibar - Real Sociedad byl odložen.