Zpět na » Primera Division » Barcelona opět nezářila, třetí celek tabulky ale nakonec porazila

Primera Division - Barcelona opět nezářila, třetí celek tabulky ale nakonec porazila

Barcelona opět nezářila, třetí celek tabulky ale nakonec porazila © standard.co.uk - Antoine Griezmann dal gól na 1:0

1

15.02. - REVIEW Šlágr 24. kola dokázala vyhrát. Druhá Barcelona pokořila třetí Getafe, na Camp Nou ho porazila 2:1. Ovšem štika letošní soutěže obhájce trofeje zlobila a výkon Barcelony nebyl ani tentokrát úplně přesvědčivý. Přesto se Katalánci bodově dotáhli na vedoucí celek tabulky Real Madrid. Ten má ale zítřejší zápas s Celtou Vigo k dobru.

Barcelona 2:1 Getafe

Góly: 33. Griezmann, 38. S. Roberto - 66. Ángel

Barcelona: Ter Stegen - Roberto, Piqué, Umtiti, Alba (22. Firpo) - F. de Jong, Busquets, Arthur (75. Rakitić) - Messi, Griezmann, Fati (85. Arturo Vidal).

Getafe: Soria - Nyom, Dakonam, Etxeita, Oliveira (52. Kenedy) - Etebo (68. Ndiaye), Arambarri, Nemanja Maksimović, Cucurella - J. Molina (52. Ángel Rodríguez), Jaime Mata

Barcelona dokázala porazit na domácí půdě třetí Getafe a minimálně do zítřejšího večera se bodově dotáhla na vedoucí Real Madrid. Nicméně úvod zápasu patřil Getafe. To hodně vysunulo obranu, agresivně napadalo a Barca s tím měla problémy. Nemohla se se svojí rozehrávkou přes hráče ve žlutém dostat do blízkosti branky Davida Sorii. Jedinou šanci vypracoval kolmicí Busquets pro Messiho po čtvrthodině hry. Nejlepší střelec ligy ale dál pokračuje v trápení před brankou soupeře.

Aktivní hra azulones přinesla ovoce v následujících deseti minutách v podobě třech skvělých šancí. První zhatil Molina, z následného rohu skóroval Nyom, gól byl ale později odvolán s pomocí videa, neboť hostující zadák nejprve fauloval Umtitiho. Hned vzápětí Cucurella, barcelonský hráč, který v Getafe hostuje, střílel o kousek vedle.

Po půlhodině o sobě dal vědět i domácí tým. Messi ve 33. minutě z první přiťukl Griezmannovi, který dokázal překonat Soriu - 1:0. Barce narostla křídla a za pár minut vyřídila zápas. Ve 38. minutě z levé strany odcentroval Júnior Firpo, míč prošel napříč vápnem a Sergi Roberto ho uklidil k tyči - 2:0. Před půlí mohl ještě skórovat Messi, ale tentokrát Soria předvedl skvělý zákrok.

Ve druhé půli Getafe pokračovalo s odvážným napadáním, snažilo se o kontaktní gól, jímž by se dostalo zpět do zápasu. V 66. minutě se mu to i podařilo, centr z levé strany poslal do sítě Ángel, útočník, který možná už za pár dní bude oblékat dres Barcy. Možná. A gól ani moc neslavil. Právě Ángel měl na své noze i vyrovnávací branku, ale TerStegen svým zázračným zákrokem rukou na brankové čáře opět zachránil své barvy. Jaime Mata už se totiž chystal usměrnit míč do sítě.

Pojistku pod vítězství pak mohl přidat hned dvakrát Griezmann. V 74. minutě ale z těsné blízkosti přestřelil branku, o dvě minuty později pak nevyužil pas od Messiho, mířil vedle.

Barcelona nakonec výhru uhájila, ale její výkon pořád odhaluje určité pochybnosti.