Zpět na » Primera Division » TOP 10 výkupních klauzulí současnosti. Od koho má dát potencionální kupce ruce pryč?

Primera Division - TOP 10 výkupních klauzulí současnosti. Od koho má dát potencionální kupce ruce pryč?

TOP 10 výkupních klauzulí současnosti. Od koho má dát potencionální kupce ruce pryč? © FotbalPortal.cz -

1

Líbilo se

14.02. - Je to čím dál tím modernější. Podepsat smlouvu a hráče si ještě posichrovat takzvanou výkupní klauzulí. Tedy částkou, většinou hodně nadsazenou nad skutečnou hodnotu hráče na trhu, která má odradit potencionální kupce. Je to jakási známka neprodejnosti hráče. I když plat to skutečně?

Stačí se vrátit dva roky a něco nazpátek, do léta roku 2017. Tehdy totiž vedení Paris St. Germain udělalo něco, co vstoupilo do historie fotbalu. Vykoupilo z Barcelony útočníka Neymara za dodnes rekordních 222 milionů eur. To byla přesná výše cifry, která figurovala v jeho smlouvě jako výkupní. Katalánci nechtěli přijít o svoji hvězdu, ovšem doplatili na to, že si ji dostatečně neochránili. Ačkoliv, koho by napadlo, že někdo přijde a zaplatí podobně neskutečný balík peněz. Azulgranas proti takovému tahu nemohli udělat zhola nic, jen sklesle přihlíželi, jak jim Nemyar mizí ke konkurenci.

Však se tento případ stal velkým varováním. Od těch dob při prodlužování smluv kluby domlouvají s hráči klauzule až absurdně vysoké. A doménou jsou tyhle vsuvky ve smlouvách hlavně ve Španělsku. Tam už v podstatě tvoří součást hráčovy smlouvy. Proto asi nepřekvapí, že tu úplně nejvyšší má v současném fotbale útočník španělskéhoklubu, Karim Benzema z Realu Madrid. V roce 2017, pár týdnů po Neymarovi, mu do nové smlouvy zaneslo vedení cifru 1 miliardu eur. Co kdyby náhodou chtěl někdo francouzského snajpra, který je v Madridu už přes deset let, odvést. Ať si to zkusí s takovou pojistkou...

Jenže jak dokazuje příklad Cristiana Ronalda, ani sebevětší klauzule ještě nemusí nic znamenat. Také portugalský šutér měl, stejně jako Benzema, klauzuli nastavenou na astronomickou 1 miliardu eur. Jenže jak se říká, pokud chce hráč odejít, pak prostě odejde a žádné smlouvy, natož klauzule nejsou vůbec k ničemu.

Cé er sedmičku už omrzel život v nejslavnějším klubu světa, kde se necítil dostatečně doceněný a namířil si to do Juventusu. A Staré dámě stačilo vysolit "jen" 112 milionů eur. Jen něco málo přes desetinu stanovené klauzule.

Největší hvězda současnosti Lionel Messi má výkupku stanovenu na 700 milionů eur, ale u něj je v tuto chvíli v postatě absolutně bezpředmětná. V jeho kontraktu totiž stojí další vsuvka, podle níž může bez jakékoliv finanční náhrady odejít po skončení této sezóny. Pokud to vedení oznámí do konce května. A případný zájemce si rád počká na krok ze strany Messiho, než by se pokoušel atakovat nadpozemskou cifru jeho klauzule.

A jaké jsou nevyšší aktuální výkupní klauzule fotbalistů?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Piqué Smajlík 3

NoIscoNoDisco
COKO - 14.02. Odpovědět

To je ještě v pohodě, ale co takový golfista. A Benzema to je uplny úlet

COKO
Reklama
Reklama
Nejnovější články