Zpět na » Primera Division » Barca asi nehledá středního útočníka, spíše univerzála. Jaký k tomu má důvod?

Primera Division - Barca asi nehledá středního útočníka, spíše univerzála. Jaký k tomu má důvod?

Barca asi nehledá středního útočníka, spíše univerzála. Jaký k tomu má důvod? © clarin.com - Lautaro Martínez

1

Líbilo se

13.02. - Když se mluvilo o tom, kdo případně nahradí v kádru Barcelony dlouhodobě absentující útočníky Luise Suáreze a Ousmane Dembélého, panovala v médiích představa, že by se mělo jednat o hrotového útočníka, klasickou devítku do vápna. Jenže podle všeho Barcelona v příštích dnech bude hledat úplně jiný typ forvarda. A má pro to logické vysvětlení.

Luis Suárez padl v prvním měsíci roku 2020 a doba jeho absence se odhaduje na čtyři měsíce. A to i přesto, že uruguayský útočník na sociálních sítích vysílá optimistické zprávy, že by se mohl vrátit ještě dříve.

To Ousmane Dembélé už může letošní soutěžní ročník odepsat, škrtnou ho ve svém diáři. V úterý se totiž podrobil operaci přetrženého dvojhlavého stehenního svalu pravé nohy a lékaři mu předpovídají půlroční pauzu.

Díky tak dlouhé nucené absenci může Barcelona, v souladu s regulemi španělského svazu, přivést náhradu. A dnes už i podala v této záležitosti oficiální žádost.

V médiích se spekulovalo o tom, že azulgranas hledají především hrotového útočníka. Jenže podle Mundo Deportivo tomu tak nemusí být. Z jednoho prostého důvodu.

Na pozici devítky má totiž Barcelona už jedno jméno vyhlédnuté a není jím nikdo jiný než Lautaro Martínez z Interu. Toho ale momentálně přivést nemůže, protože výjimka od španělského svazu platí jen na fotbalisty ze španělských soutěží nebo bez angažmá. Ovšem v létě to bude priorita. Zvlášť když první dva týdny v červenci bude jeho výkupní klauzule 111 milionů eur.

A proč mít v kádru dva hráče na stejnou pozici, uvažuje barcelonské vedení. Nová tvář, která by měla v nejbližší době posílit řady Barcy bude spíše provizorní posila, záskok, výplň, říkejme tomu, jak chceme. Zkrátka nikdo, s nímž by vedení klubu počítalo s výhledem do budoucna. Proto chce hráče střihu univerzálního. Ano, aby zvládl roli ve středu útoku, ale schopný rovněž sbíhat k lajně, hrát na kraji ofenzivy.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 13.02. Odpovědět

další klub co bude brzy zralej na čistku ve vedení...

Wazz
COKO - 13.02. Odpovědět

Brzy? Ti jsou zralí na řádnou čistku už dost dlouho.

COKO
Wazz - 13.02. Odpovědět

tak vy aspoň něco hrajete...jinde je to ještě větší bída...

Wazz
COKO - 13.02. Odpovědět

Možná jo, ale ti hráči pořád patří mezi nejlepší a za ty královské platy hrají tužku. Vedení dělá v přestupech jeden přešlap vedle druhého a Barca pomalu ztrácí svou tvář. Před 15 lety neexistovalo tolik nepovedených nákupů za pár let, je to šílený. Zase mi ale přijde, že před 15 lety bylo víc elitních hráčů a teď je to celkem bída a týmy pořádně neví koho koupit, protože není z čeho vybírat.

COKO

ono celkove letos barca i real dost tapou, prvni pulku sezony to bylo i dobre, dlouho jsem nevidel tak vyrovnane celo s dalsimi tymy. liga vypadala zajimave konecne. bohuzel druha pulka nevychazi moc ani tem ostatnim, takze i pres tu celkem bidu ma klasicke spanelske duo 10 bodu naskok uz je to zase jen mezi nima :/

HyperioN
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články