Zpět na » Primera Division » Ochuzené derby. Hráči za půl miliardy usednou jen na tribunu

Primera Division - Ochuzené derby. Hráči za půl miliardy usednou jen na tribunu

Ochuzené derby. Hráči za půl miliardy usednou jen na tribunu © FotbalPortal.cz -

0

Líbilo se

01.02. - Dnes odpoledne se na stadionu Sanitaga Bernabéua odehraje přitažlivé madridské derby. Real, vedoucí celek španělské ligy, vyzve odvěkého rivala Atlético a po šesti letech by ho v rámci domácí soutěže konečně rád porazil. Pikantnímu duelu ale trochu sráží body skutečnost, že kvůli zranění či taktickému rozhodnutí usednou pouze na tribunu hráči, jejichž přestupové částky činí v souhrnu víc jak půl miliardy eur.

Madridské derby je vždycky přehlídka toho nejlepšího. Ovšem dnes bude zápas mezi Realem a Atléticem přeci jen trochu ochuzen. Nebe nad hlavním městem Španělska bude obrazně řečeno, polojasné. Nebudou na něm zářit všechny hvězdy, které mají oba kluby ve svých kádrech a za jejichž přestupy vynaložily nemalé finanční prostředky.

Pouze na tribunu totiž usednou fotbalisté, jimž nedovolí do hry zasáhnout buď zranění anebo rozhodnutí trenéra, který jejich přítomnost v nominaci nepovažuje za nutnou.

Citelnou absencí bude pro Atlético určitě letní posila Joao Félix, který klubovou kasu vyšel na rekordních 126 milionů eur. Talentovaný mladík sice ještě neodpověděl na otázku, proč Colchoneros investovali takový balík peněz do nezralého fotbalisty, ale i tak je jeho nepřítomnost pro trenéra Simeoneho velkou nepříjemností.

Stejně jako pro Zidana ta Edena Hazarda (100 milionů eur). Ten sice už po zranění kotníku začal trénovat, ale na tak náročný zápas ho francouzský kouč ještě povolat nemohl. Stejně drahý byl pro Real před šesti a půl roky i Gareth Bale, který v zápase chybí z jiného důvodu. Zizou s ním nepočítá a čím dál častěji ho nechává mimo hru. Zraněný výjimečně není.

Na straně Atlética absentuje i Diego Costa, který stál Atlético 66 milionů eur, do nominace se na druhé straně nevešly ani další klenoty - Vinícius Júnior (45 milionů) ani Rodrygo (40 milionů).

Mimo hru na poslední chvíli zůstal i KieranTrippier (24), nastoupit nemůže ani zadák Arias (11) a aby byl výčet kompletní, je třeba přidat i Marca Asensia, byť nestál pokladnu Bílého baletu žádnou závratnou částku. Za fotbalistu, který je v poslední fázi rekonvalescence zraněného kolene, zaplatil Real 3,9 milionů eur.

V derby se neobjeví ani odchovanec Atlética Koke či jeho spoluhráč Giménez, který stál méně než milion eur. Suma sumárum 516,9 milionů eur jen na tribuně.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články