Zpět na » Primera Division » Dnes rozhodující den. Jednání o posile přiznal i prezident Barcelony

Primera Division - Dnes rozhodující den. Jednání o posile přiznal i prezident Barcelony

Dnes rozhodující den. Jednání o posile přiznal i prezident Barcelony © express.co.uk - Rodrigo Moreno

3

Líbilo se

28.01. - Celá kauza značně pokročila. Co ještě před pár dny byly pouhé formální kontakty už přerostlo v seriózní vyjednávání. Barcelona doufá, že se ji před koncem přestupového okna podaří přivést útočníka Valencie Rodriga Morena. Jenže i tak je ještě dohoda poměrně daleko. Dnes by se mělo rozhodnout.

Včera byl barcelonský prezident Josep María Bartomeu nezvykle otevřený. Na otázku novinářů ohledně posil v lednovém přestupním okně uvedl: „Nemluvím o hráčích jiných mužstev. Ale pokud se mě ptáte na možnou posilu Rodriga, něco je na stole, je možné, že nějaký hráč přijde." Naznačil tak, že humbuk kolem příchodu valencijského forvarda do Barcelony není jen uměle vytvořenou fámou žurnalistů, ale že má hodně reálný základ.

Zatím mezi kluby probíhala spíše taková oťukávací hra. Opatrnost nade vše. Jenže po sobotním zápase La Ligy, který Valencia vyhrála 2:0, se věci daly do pohybu.

Prezident Valencie Anil Mutrhy včera osobně narychlo přijel do Barcelony, aby zde rokoval společně se svými protějšky z barcelonského vedení Ericem Abidalem, Ramonem Planesem a Óscarem Grauem o uzavření operace, kterou tlačí čas. Do konce přestupového období totiž zbývá už jen několik desítek hodin.

Zatím se ale situace posunula vpřed jen o kousek. Valencia dál požaduje 60 milionů eur za přestup. Barcelona chce snížit částku hráčskou protihodnotou. Už se dokonce s Valencií měla dohodnout na konkrétním jménu - pravém obránci Moussovi Waguém. Jenže tady začíná další debata. Barca si ho totiž na mnohem vyšší částku než Los Ché. Jako reprezentanta Senegalu a budoucí hvězdu, zatímco Valencia tlačí jeho cenu dolů argumenty, že nehrál ani pod Valverdem ani pod Setiénem. Nicméně hráč na tuto pozici by se jí aktuálně moc hodil vzhledem ke zranění Picciniho a nepravděpodobnosti návratu Cancela.

Moussa Wagué

Hostování může být řešením, ovšem Barca ho chce bez povinné opce na přestup, což se Valencii nelíbí. Katalánci chtějí klidně zaplatit určitou sumu za hostování a případně Valencii ještě uhradit další peníze jako odškodnění v případě, že by k přestupu Rodriga v létě nepřistoupili.

Dnes by měl být klíčový den v celé záležitosti. Ačkoliv se přestupové okno zavírá až v pátek o půlnoci, ani jeden klub už nechce jednání protahovat a tím riskovat, že by případně musel pár hodin před koncem hledat jinou alternativu.

Tu má Valencia v postavě Paca Alcácera z Dortmundu, Barcelona má rovněž v záloze další hráče.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
COKO - 28.01. Odpovědět

A zatímco Liverpool si dává nabídku za Mbappého, tak šašci z Barcy chtějí za průměráka se 4 goly vysolit 60 mega...

COKO

Bartomeu říkal neberte drogy. Nikdy nikomu neberte drogy...

vladcevesmiru1
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články