Zpět na » Primera Division » Barcelona pod Setiénem poprvé padla, nad její síly byla Valencia

Primera Division - Barcelona pod Setiénem poprvé padla, nad její síly byla Valencia

Barcelona pod Setiénem poprvé padla, nad její síly byla Valencia © standard.co.uk - Barcelona prohrála ve Valencii

1

25.01. - REVIEW Vedoucí celek španělské ligy z Barcelony nezvládl utkání na valencijské Mestalle. Domácímu celku podlehl 0:2 a to ještě v úvodu zápasu nedal pokutový kop Maxi Gómez. Katalánci tak zaznamenali první porážku pod novým koučem Quique Setiénem a zítra je v případě bodového zisku ve Valladolidu může na čele tabulky vystřídat úhlavní rival Real Madrid.

Valencia 2:0 Barcelona

Góly: 49. Alba vlastní, 79. Maxi Gómez

Valencia: Jaume - Wass, Garay, Gabriel, Gayá - F. Torres, Coquelin, Kondogbia, Soler (90+1. Sobrino) - Gameiro (62. Rodrigo), Maxi Gómez (80. J. Costa).

Barcelona: Ter Stegen - S. Roberto, Piqué, Umtiti, Alba - Arthur (58. Arturo Vidal), Busquets, F. de Jong (86. Rakitić) - Messi, Griezmann, Ansu Fati (87. Collado)

Barcelona se pod trenérem Setiénem zatím nějak nemůže rozjet. Dosavadní dvě výhry nepřinesly nijak přesvědčivou hru a ani dnes na Mestalle to nestálo za moc a porážka přišla naprosto zaslouženě. Azulgranas opět předváděli hru plnou horizontálních přihrávek, bez sebemenšího stupně nebezpečí, snažili se projít středem, ignorovali křídelní prostory a pořádně zabrali, až když jim teklo voda do bot.

Valencia nastavila Barce kruté zrcadlo, její přímočará hra na ni platila. Svěřenci trenéra Celadese v první půli zahrozili hned čtyřikrát a nikdo by se nemohl divit, kdyby při poločasovém odchodu do kabin bylo skóre 3:0. Naštěstí mají azulgranas Ter Stegena, který ve 12. minutě chytil i penaltu Maxi Gómezovi. Osm minut nato německý gólman zachránil na brankové čáře nešťastný odraz od Piquého. Po půlhodině Gómez napálil břevno a odraženým míčem nechal vyniknout Ter Stegena Kevin Gameiro. Jedinou střelu hostí za prvních 45 minut vyslal Messi z přímého kopu, Jaume ji ale bez problémů chytil.

Druhou půli sice otevřela střela Ansu Fatiho, ovšem byl to jen přelud, protože o dvě minuty později dostal do vedení Valencii vlastní gól jejího bývalého hráče Alby, který ztečoval do vlastní brány ránu Gómeze. Po hodině hry mohl vyrovnat Messi, jeho střela šla ovšem těsně vedle branky.

Valencia po vstřelené brance přeci jen couvla směrem dozadu a nabila novou energií vycuclé baterie mistrovského týmu. Messi, byl tradičně jediný muž v tyrkysovém dresu, kdo vytvářel jakési nebezpečí. Dělal, co mohl, ale nestačilo to.

Mezitím Netopýři trpělivě čekali na svoji šanci a ta přišla. Deset minut před koncem nahrál Ferran Torres Gómezovi a jeho umístěná střela skončila v síti barcelonského týmu. Tento gól položil hosty definitivně na lopatky, zatímco Valencii narostla křídla, snažila se vstřelit třetí gól. Ten i přišel, po rohovém kopu ho dal Gabriel Paulista, ale branka nakonec nebyla uznána kvůli jeho předchozímu faulu na Busquetse.

Valencia doma na Mestalle porazila Barcelonu poprvé po 14 zápasech, naposledy se jí to podařilo v roce 2008.