Zpět na » Primera Division » Barcelona měla namále, ostudu odvrátil Griezmann až v nastavení

Primera Division - Barcelona měla namále, ostudu odvrátil Griezmann až v nastavení

Barcelona měla namále, ostudu odvrátil Griezmann až v nastavení © sport.es - Antoine Griezmann

0

22.01. - REVIEW Velká ostuda a propadák favorita se rýsoval ve čtvrtém kole španělského poháru Copa del Rey. Barcelona totiž dlouhou dobu prohrávala s třetiligovou Ibizou a outsider rozhodně nehrál podřadnou roli. Nakonec ji ale do dalšího kola protlačil dvěma góly Antoine Griezmann.

Barcelona cestovala na stadion třetiligové Ibizy bez hlavních opor Messiho, Busquetse či Piquého, jimž dal nový kouč Quique Setién volno, nicméně i tak měla bez problémů potvrdit roli favorita.

Jenže všechno bylo úplně jinak. Ibiza se totiž už v 9. minutě dostala gólem do vedení. A další gól dala v 19. minutě, jenže skóre se neměnilo, rozhodčí neuznal branku po předchozím faulu na Lengleta. Další velkou šanci pak měli domácí dvě minuty před pauzou. To trefil Raí tyč a dorážku z velmi dobré pozice Rodado napálil do Neta. Barcelonu ale Ibiza díky aktivní hře a agresivnímu napadání na hřišti malých rozměrů k ničemu vážnému nepustila. Favorit si za úvodních 45 minut nepřipsal ani jednu střelu.

Ani ve druhé půli se hra azulgranas příliš nezlepšila. Nicméně stačil okamžik a Barcelona srovnala. De Jong kolmicí vysunul Griezmanna a ten byl neomylný.

Když už zápas směřoval pomalu do prodloužení, rozhodli azulgranas o postupu do dalšího kola. Tentokrát to byl Jordi Alba, který uvolnil pasem Griezmanna a ten střelou na vzdálenější tyč rozhodl v páté minutě nastavení o výhře 1:2.

Ibiza 1:2 FC Barcelona

Góly: 9. Pérez - 72.a 90.+5 Griezmann

Barcelona:Neto - Roberto, Lenglet, Firpo - De Jong, Semedo, Puig (73. Arthur), Rakitić (83. Vidal), Pérez (60. Alba) - Fati, Griezmann

Další výsledky 4. kola Copa del Rey (tučně vytištěné týmy postupují)

Unionistas de Salamanca - Real Madrid 1:3 (57. Romero - 18. Bale, 62. Gongora vlastní, 90+2. Brahim Díaz)
Badalona - Granada 1:3 v prodl. (59. Robusté - 2. Köybasi, 102. Gonalons, 110. Fernández)
Logroňés - Valencia 0:1 (15. Gomez)
Tenerife - Valladolid 2:1 (67. Joselu, 85. Alcon z penalty - 52. Ramirez)
Real Sociedad - Espanyol 2:0 (45+1. Barrenetxea, 62. Isak)
Girona - Villarreal 0:3 (54. Mori, 70. Cazorla, 72. Chukwueze)
Elche - Athletic Bilbao 1:1, penalty 4:5 (42. Fernández - 6. Williams)