Zpět na » Primera Division » Jaká bude nová Barça? Které změny byly patrné už po prvním zápase?

Primera Division - Jaká bude nová Barça? Které změny byly patrné už po prvním zápase?

Jaká bude nová Barça? Které změny byly patrné už po prvním zápase? © elpais.com - Messi s Puigem

0

Líbilo se

21.01. - Příchod nového trenéra do funkce a jeho první zápasy jsou logicky nevyhnutelně spjaty se srovnáváním. Hodnotí se hlavně změna herního stylu, rozestavení, nové prvky. Tomu se pochopitelně nevyhne ani Quique Setién, který před týdnem vyměnil na trenérské židli Barcelony Ernesta Valverdeho.

Na jakékoliv sáhodlouhé závěry a soudy je pochopitelně ještě brzy. Vždyť nový trenér stihl s kádrem absolvovat jen pár tréninků, kde při vší vůli nemohl hráčům ještě úplně stoprocentně vštípit svoje metody.

Ostatně i v politice dostává nová vláda nepsaný kredit v délce 100 dní na to, aby začala aplikovat nové věci a až teprve po této době hájení přichází seriózní hodnocení dosavadní práce.

Nicméně u barcelonského trenéra je možno už po nedělním zápase pozorovat některé faktory, jež s největší pravděpodobností budou charakterizovat hru Barcelony během jeho angažmá na Camp Nou. Pojďme se na ty nejhlavnější podívat.

Vysoký presink

Prvek, který byl v zápase nejvíce patrný. Barcelona se snaží napadat co nejblíže branky soupeře. Tak jako za dob Guardioly. Rychle získávat míče, nebo soupeře alespoň napadáním donutit k dlouhým nákopům, které ale následně obránci znovu sbírají. Na tom chce Setién založit svoji strategii a společně s tím i obranný systém, který Barca zastávala v nedávné době.

Dlouhé pasáže s míčem

Na to navazuje bod číslo dvě. Setién chce zajistit defenzivní jistotu tím, že mužstvo bude držet míč na svých kopačkách. Nejlepší obranou je mít balon na noze. K vidění tak opět budou dlouhé pasáže s držením míče. Setién nerad vidí, když jeho hráči běhají za míčem. Už dlouho neměla Barca na Camp Nou držení míče 82 procent a nenasbírala 1005 přihrávek.

Vyšší postavení Jordiho Alby

Proti Granadě bylo možno krásně vidět, jak Jordi Alba vysunul svoji pozici o pár metrů vpřed. Sám Setién tuto změnu komentoval tím, že je pro něj lepší běžet pár metrů, než lítat dlouhé sprinty po lajně celý zápas. Chce mu ušetřit síly, které bude ve zbytku sezóny potřebovat.

Busquets drží pozici

V poslední době bylo zvykem u Busquetse, že se při rozehrávce srovnal mezi dva stopery a odtud rozjížděl útočné akce. Teď už tomu tak není, Sergio drží svoji pozici v záloze a zdá se, že mu tato změna maximálně vyhovuje. Místo něj se do tříčlenné obrany při rozehrávce (3-5-2) posouvá krajní obránce Sergi Roberto.

To byly jen ty nejpodstatnější poznatky, které už se daly pozorovat v premiérovém zápase. Dá se také předpokládat, že Setién bude dávat více šancí záložníkovi Riqui Puigovi, který doposud hrál v béčku a v souvislosti s ním se hovořilo o hostování v jiném klubu. Talentovaný středopolař ale demonstroval, že může být ve hře azulgranas velmi platný.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

najvecsie plus v prvom zapase pod novym trenerom vidim nasadenie puiga ci jak sa to spravne pise...hral aktivne,bol pruzny a technicky...a co bolo na najlepsie dost si veril...na tomto taky roberto uplne zlihava..na nom je videt ze si takto neveri ani v najmensom..lavicka. Smajlík 7

cica310584
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články