Zpět na » Primera Division » Sváteční střelec Casemiro se trefil hned dvakrát a zachránil Real Madrid

Primera Division - Sváteční střelec Casemiro se trefil hned dvakrát a zachránil Real Madrid

Sváteční střelec Casemiro se trefil hned dvakrát a zachránil Real Madrid © dailymail.co.uk - Casemiro

0

18.01. - Šlágr 20. kola pro sebe získal Real Madrid. Nad Sevillou dokázal na domácím stadionu vyhrát nejtěsnějším rozdílem 2:1 a minimálně do zítřka poskočil do čela španělské La Ligy před Barcelonu. Lví podíl na tomto triumfu má netradiční střelec, brazilský záložník Casemiro. Ten dal totiž oba góly merengues.

Real Madrid 2:1 Sevilla

Góly: 57 a 69. Casemiro - 64. De Jong

Real Madrid: Courtois - Carvajal, Varane, Militao, Marcelo (71. F. Mendy) - Modrić, Casemiro, Kroos - L. Vázquez, Jović (62. Benzema), Rodrygo (63. Vinícius Júnior).

Sevilla:
Vaclík - Navas, Koundé, Diego Carlos, Reguilón - Banega (82. Rony Lopes), Fernando, Gudelj - F. Vázquez (76. Ó. Torres), L. de Jong, Munir (67. En Nesyri).

Velká nuda opanovala v prvním poločase zápas mezi druhým Realem Madrid a čtvrtou Sevillou. Diváci příliš akce v jednotlivých šestnáctkách neviděli. Největší vzruch a polemiku zároveň přinesl rohový kop Banegy z 29. minuty. Po něm se trefil hlavou do sítě útočník Luuk de Jong, gólman Courtois neměl šanci dosáhnout na balón mířící do protějšího rohu branky.

Nicméně rozhodčí gól nakonec neuznal, neboť videorozhodčí viděl faul hostujících hráčů na obránce Militaa. Celý záběr si ještě na hrací ploše prozkoumal i sudí Munuera a gól k překvapení Sevilly neuznal.

Druhá půlka už byla přeci jen mnohem zajímavější a postaral se o to v 57. minutě Brazilec Casemiro. Ten po přiťuknutí od Luky Joviće pronikl do šestnáctky a chladnokrevně vyřešil souboj tváří v tvář s Vaclíkem, kterého přehodil lehkým lobem. Vzápětí mohl střídající Vinícius zvýšit, ale střela na zadní tyč byla nepřesná. Mnohem lépe seřízená mířidla měl ale na druhé straně Luuk de Jong. Z hranice vápna vystřelil naprosto přesně k tyči a Courtois se po balónu natahoval marně.

Jenže ani v tomto případě nevydržela radost skórujícímu týmu příliš dlouho. V 69. minutě z pravé strany odcentroval Lucas Vázquez a obrana Sevilly nebyla důsledná při bránění Casemira, který hlavou umístil míč do míst, kam Vaclík dosáhnout nemohl - 2:1.

V 82. minutě se zajímavou střelou z dálky prezentoval Modrić, nicméně ještě mnohem větší šanci měl v 88. minutě Kroos. Tomu předložil balón Vinícius jako na stříbrném podnose, ovšem německý záložník vystřelil po zemi, kde našel jen připraveného Vaclíka.

Nakonec ale mohl Real o vítězství přijít. Lucas Vázquez chyboval v rozehrávce, míče se chopila nová posila Sevilly En Nesyri, ovšem slibný útok zakončila pouze střelou vedle.