Zpět na » Primera Division » Potvrzeno: Barcelonu opouští další hráč

Primera Division - Potvrzeno: Barcelonu opouští další hráč

Potvrzeno: Barcelonu opouští další hráč © as.com - Jean-Claire Todibo

2

Líbilo se

15.01. - Hlavní událostí posledních dní v barcelonském klubu byla samozřejmě výměna na trenérském postu, kdy za Valverdeho nastoupil Quique Setién. Tak trochu ve stínu se proto uskutečnil jeden pohyb směrem pryč z kádr. Barcelonskou loď, zatím dočasně, opouští talentovaný obránce Jean-Claire Todibo, který bude hostovat v bundesligovém Schalke 04.

Barcelona učinila druhou změnu v kádru v probíhajícím lednovém přestupovém okně. A znovu se jedná o odchod nepříliš vytěžovaného hráče na hostování. Tím prvním byl před týdnem záložník Carles Aleñá, který zamířil do sevillského Betisu.

Dnes byla oficiálně potvrzena druhá operace. Pryč z Barcelony odchází dvacetiletý stoper Jean-Claire Todibo, který minimálně do konce soutěžního ročníku bude hostovat v týmu německé Bundesligy Schalke 04.

Klub se sídlem v Gelsenkirchenu za zmíněný transfer pošle do pokladny azulgranas 1,5 milionů eur, kromě toho uhradí kompletně hráčův plat. Od 1. července 2020 navíc na hráče může uplatnit opci ve výši 25 milionů eur plus dalších pět ve formě bonusů.

Ani tak ale Barca nemusí o svého hráče definitivně přijít. Pokud bude chtít hráče zpět poté, co Schalke uplatní opci na přestup, může ho získat po splacení 50 milionů eur a dalších 10 na bonusech.

Todibo přišel do Barcelony přesně před rokem, kdy za něj azulgranas zaplatili pouhý 1 milion eur Toulouse, s nímž mladý fotbalista odmítal uzavřít novou smlouvu. Na Camp Nou sice podepsal smlouvu do roku 2023 s výstupní klauzulí 150 milionů eur, ale pod trenérem Valverdem toho příliš neodehrál. V této sezóně nastoupil jen do čtyř utkání v nichž nashromáždil 167 minut.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 16.01. Odpovědět

ko by taky chtěl trénovat kydání krasvké mrvy místo fotbalu Smajlík 3

Wazz
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články