Zpět na » Primera Division » Gólman Realu Madrid mění působiště

Primera Division - Gólman Realu Madrid mění působiště

Gólman Realu Madrid mění působiště © realmadrid.com - Andrij Lunin

0

Líbilo se

15.01. - Do Realu Madrid přišel sice už před rokem a půl, ale zatím se gólman Andrij Lunin nedokázal prosadit. Pšenka mu dokonce nekvetla ani dvou hostováních, kam ho klub poslal s cílem, aby sbíral zápasové minuty a tolik potřebné zkušenosti. Jenže první ukrajinský fotbalista, kterého kdy angažoval madridský klub, po dobu 18 měsíců v podstatě nepřetržitě vysedával na lavičce náhradníků.

V létě roku 2018 Real Madrid koupil za 8,5 milionu eur talentovaného Andrije Lunina, gólmana Zoryi Luhaňsk, jehož už delší dobu sledoval a předběhl například Liverpool, který o něj také stál. Vytáhlý, tehdy 19letý kluk, měl v budoucnu aspirovat na post jedničky Bílého baletu. Při jeho příchodu na Bernabéu se nepočítalo s tím, že by zůstal v týmu. A to i přesto, že k jedničce Navasovi se sháněl gólman, ovšem s mnohem většími zkušenostmi. Stal se jím nakonec Courtois a Lunin na konci srpna 2018 odešel hostování.

První španělskou zastávkou pro něj bylo Leganés, tým na okraji hlavního města. Jenže pouhých pět odchytaných zápasů v lize příliš nepomohlo k tomu, aby se mladý brankář otrkal mezi elitou. K větší porci minut v brance mu nepomohl ani titul pro nejlepšího gólmana na MS hráčů do 20 let.

Před touto sezónou měl tak trochu smůlu. V kádru byl totiž v přípravě on, mladý Zidane, Navas a Courtois. Zidane odešel do Santanderu na hostování a brzy ho následoval i Lunin. Pro něj vedení vybralo Valladolid. Jenže kdyby management, nebo jeho agent, byli trpělivější, mohl nakonec možná zůstat jako dvojka za Courtoisem. Navas si totiž vybrečel odchod do PSG a Real musel neplánovaně přivést na hostování Areolu.

Jestli ale byla štace v Leganés tristní, pak ve Valladolidu to pro Lunina bylo ještě horší. V lize totiž neodchytal ani minutu a tak se Real rozhodl toto hostování zrušit a poslat svého brankáře o poschodí níže, do druholigového Ovieda, jemuž má pomoci k záchraně v Segunda División. Oviedo je totiž aktuálně jediný bod nad sestupovou propastí.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články