Zpět na » Primera Division » Včera jsem se procházel na vesnici s krávami a teď trénuji nejlepší hráče světa, pobavil nový trenér Barcy

Primera Division - Včera jsem se procházel na vesnici s krávami a teď trénuji nejlepší hráče světa, pobavil nový trenér Barcy

Včera jsem se procházel na vesnici s krávami a teď trénuji nejlepší hráče světa, pobavil nový trenér Barcy © marca.com - Quique Setién

1

Líbilo se

14.01. - Nový barcelonský trenér Quique Setién už funguje naplno ve své funkci. Nejprve dopoledne řídil svůj první trénink týmu, aby následně ze sálu tiskového střediska sdělil přes novináře poprvé své dojmy z nového angažmá. Ostatně těch je určitě plný, změna to i pro něj byla obrovská.

„Ještě včera jsem se procházel u nás na vesnici s krávami a dneska už trénuji ty nejlepší hráče světa," rozesmál přítomné žurnalisty. A okamžitě stočil řeč ke svému předchůdci. „Valverdeho jsem měl vždycky za férového člověka. Hodně si cením jeho práce, kterou odvedl, jeho principů, způsobu práce. Snažil jsem se s ním mluvit o jeho práci, protože je spousta věcí, které se mi budou hodit. Chci mu poděkovat, že mi předává mužstvo, které je na prvním místě. Většinou předpokládáte, že přeberete mužstvo v obtížích, ale jeho práce si zaslouží dík a není to úplně obvyklé, že vám dají mužstvo, které je první," uvedl Setién.

Následně se rozpovídal i o prvním kontaktu s kabinou. „První setkání s mužstvem bylo příjemné. Určitě nebude žádný problém udržet vysoké nároky, abychom neztratili zápas, tak jako naposledy."

„Mým cílem je samozřejmě vyhrát všechno, co se dá. V tomto klubu ostatně ani jiná cesta neexistuje, než se stále každým rokem zlepšovat a získat největší možný počet trofejí. A vedle toho i předvádět pěknou hru," pokračoval Setién.

„S novým trenérem vždycky přichází nová motivace, která je cítit a je pravda, že se může postupně vypařit. Ale my se musíme snažit ten prvotní stimul udržet. Pak už je každý trenér odlišný, má svůj styl. Nevím, jestli ten můj je nejlepší, ale je můj a jsem přesvědčen, že mohu předat věci, které se mi líbí a že se může všechno zlepšit."

Od Setiéna určitě všichni fanoušci očekávají zlepšení herní stránky mužstva, což prý vždycky zaručoval. „Když jsem šel do nového angažmá, garantoval jsem jednu věc - že moje mužstvo bude hrát dobře. A myslím si, že v Lugu, Las Palmas i Betisu jsem to splnil. Měl jsem svoji identitu. Ale říct to tady, v klubu, který vždycky hrál dobře..."

Nový trenér rovněž krátce promluvil i o schématu, který chce implementovat na mužstvo. „Co se týče rozestavení, pro mě je důležitější spíš filozofie. Mít jasno v tom, co hrajeme. Možná jednoho dne zvážíme nějakou změnu 4-3-3 nebo 4-4-2, kterým se tu také hrálo. Ale jasné je, že filozofie se měnit nebude, systém ano, neříkám, že ne."

Jedna z hlavních otázek, která novináře zajímala, bylo případné angažování nového útočníka vzhledem k dlouhodobé absenci Luise Suáreze. „Musíme se o tom ještě pobavit. Máme čas si to ještě vyjasnit. Chci, abychom v rozhodujících věcech byli za jedno. Jsem zaměstnanec klubu, přesvědčený o tom, že úspěch je nás všech, stejně jako za průšvih rovněž můžeme všichni. Mám obavy kvůli tomu, že je to důležitý hráč, musíme myslet na ty, které tady máme."

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Zedman - 15.01. Odpovědět

Od krav k volům, to sedí....

Zedman
COKO - 15.01. Odpovědět

Lepší, než ke sviním Smajlík 1

COKO

U Atletů by se svym herním stylem nepochodil Coko Smajlík 7

NoIscoNoDisco
Zedman - 15.01. Odpovědět

Smajlík 3

Zedman
Wazz - 15.01. Odpovědět

Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Zedman má pravdu...nikdo do té hnisající prdele v katalánsku nechce legendy klubu tou žumpou pohrdají..ještě když tomu paklubu fandí místní idioti

Wazz
Cornero - 15.01. Odpovědět

uprimne moc nechapu kde chodi v Barcelone na ty trenery. To jsou sami treneri bez zkusenosti z top klubu..jako jo muze to vyjit ale vetsinou ti treneri jen tezi z toho ze tam maj top hrace

Cornero
COKO - 15.01. Odpovědět

Volbu taky nechápu, mohli po zbytek sezony nechat asistenta, o kterém se taky uvažovalo. Přitom Setien má ve smlouvě, že může skončit i po sezoně. Ale jelikož Barca uznává nějaký styl hry a Setien vyhrál loni Cruyff award, tak to může být jeden z mnoha důvodů. Ale zatím se mi jeho přístup líbí, tréninky navíc a preferování odchovanců.

COKO
dalko - 15.01. Odpovědět

Neviem si celkom predstavit, ze co moze dat tento trener barcelone. Takze uvidime

dalko
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články