Zpět na » Primera Division » TOP 4 výzvy nového trenéra Barcelony

Primera Division - TOP 4 výzvy nového trenéra Barcelony

TOP 4 výzvy nového trenéra Barcelony © goal.com - Quique Setién

1

Líbilo se

14.01. - Od včerejšího večera má Barcelona nového trenéra. Odvolaného Ernesta Valverdeho, který neustál krizi posledních dnů, střídá na lavičce 61letý Quique Setién. Na kouče, který naposledy vedl Betis Sevilla, hned od začátku čelí nelehké výzvy. Zde je přehled těch největších.

1. Získat si kabinu

Klíčový úkol. Setién sice má jisté renomé z minulosti coby fotbalista, ale jinak rozhodně nepatří mezi trenéry se zvučným jménem, nemůže počítat ani s výhodou, jako jeho předchůdce, že by působil v Barceloně a znal zdejší prostředí. Navíc je mužem silného charakteru, který nemá problém komukoliv říct, co si myslí, což může v případě některých hvězd dělat problémy. Dostat právě lídry kabiny na svou stranu bude prvotní mise Setiéna.

2. Změnit herní projev

To hlavní, co se od Setiéna v Barceloně očekává, je změna herního projevu týmu. Aby víc bavil fanoušky, jako v nedávné minulosti. Očekávání jsou v tomto směru velká. I proto, že je zarytým vyznavačem stylu Johanna Cruyffa a Pepa Guardioly a snažil se ho praktikovat na svých předchozích štacích, kde za svoji snahu sklízel slova uznání. Nastane návrat k proslulé tiki-tace?

3. Udržet první pozici

Většinou na výměnu trenéra v rozehrané sezóně dochází ve chvíli, kdy je mužstvo ve velké krizi a nový trenér může situaci akorát zlepšit. Ovšem Setién nepřebírá mužstvo v zoufalém stavu, ale v roli lídra španělské ligy. Jeho hlavní výzvou je proto udržet privilegovanou pozici. Nic už vylepšit, co se klasifikace týče, nejde. Vše může akorát pokazit. Velice náročná mise.

4. Vyřešit otazníky v kádru

To nebude jen jeho práce, ale určitě do ní bude mít co mluvit. Společně s Abidalem a Planasem rozhodnou, jestli přijde náhrada za Suáreze, který bude čtyři měsíce mimo hru, jak se postaví k otázce Artura Vidala, jenž chtěl klub v lednu opustit. A jestli pustí obránce Todiba, který už je prakticky dohodnutý na hostování v Schalke.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články