Zpět na » Primera Division » Valverde skončil v Barceloně. Novým trenérem je Quique Setién

Primera Division - Valverde skončil v Barceloně. Novým trenérem je Quique Setién

Valverde skončil v Barceloně. Novým trenérem je Quique Setién © dailymail.co.uk - Ernesto Valverde

0

Líbilo se

13.01. - Ernesto Valverde skončil ve funkci trenéra fotbalového klubu z Barcelony. Nedokázal tak ustát rozbouřenou situaci, která se táhla delší dobu a vyeskalovala po nedávném vyřazení jeho týmu v semifinále španělského Superpoháru s Atléticem Madrid. Novým trenérem se stane 61letý Quique Setién, který naposledy vedl Betis Sevilla.

Barcelona je v lize první, kvalifikovala se do jarní části Ligy mistrů jako vítěz skupiny. Ovšem ani to nezaručilo trenérovi Valverdemu setrvání ve funkci trenéra, kde měl smlouvu do konce této sezóny. Nyní už je jasné, že ji nedodrží. Nespokojenost s herním projevem a poslední „záseky" v podobě remízy na hřišti posledního Espanyolu či vyřazení v semifinále Superpoháru, v zápasech, které měli azulgranas nadějně rozehrané na výhru, byly dostatečným impulsem pro klubové vedení, aby se začalo zabývat otázkou výměny na trenérském postu.

Prvním adeptem, který měl převzít otěže Barcelony byl Xavi Hernández. Ovšem bývalý hráč blaugranas odmítl nabídku s tím, že se vše děje příliš narychlo a navíc byl pod smlouvou v Al-Saddu. Zástupci klubu nepochodili ani u dalšího bývalého hráče Ronalda Koemanna.

Během dneška se sešel výkonný výbor, na jehož schůzi byl pozván i Valverde a byť se původně mluvilo o tom, že jeho pozice není v ohrožení, že měla pouze proběhnout diskuze, kde měl kouč předložit své argumenty pro setrvání a řešení stávající krize, nakonec se přistoupilo k nejkrajnější variantě - vyhazovu Valverdeho.

Jeho nástupcem se stane 61letý Quique Setién, kouč, který vyznává styl podobný barcelonskému DNA, což předváděl během svého působení v Betisu Sevilla. Zapřísáhly cruyffista, jemuž vždy primárně záleželo na tom, aby se k vítězství došlo na základě předváděné hry, nejvíce přesvědčil vedení Barcy. Ostatně s funkcí trenéra na Camp Nou byl spojován ještě předtím, než do Barcelony přišel v roce 2017 Valverde po odchodu Luise Enriqueho. Paradoxně Setién je posledním trenérem, který dokázal se svým týmem vyhrát na barcelonském stadionu. V listopadu roku 2018 výsledkem 4:3.

S Barcelonou podepsal smlouvu do roku 2022, podle kuloárních zdrojů jsou ale do smlouvy zaneseny klauzule, které oběma stranám umožňují kontrakt po konci letošní i příští sezóny za určitých podmínek vypovědět.

Mezi kandidáty na volné místo podle médií patřili i Robert Martínez, Mauricio Pochettino, Gaby Milito, Gallardo, Thierry Henry, Max Allegri či García Pimienta.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Věří, že nový trenér bude mít co nabídnout a jak popostrčit tým kupředu a taky jak vést mladý hráče. Valverde na tým typu Barca prostě neměl.

Messi777
COKO - 14.01. Odpovědět

Doufám že se pletu, ale tak trochu z bláta do louže, ne? Možná hraje Betis pěkný fotbal, ale rozhodně nemá tu sestavu tak špatnou, aby byli na 13 místě...

COKO
Zedman - 14.01. Odpovědět

Smajlík 3 Opět jsi předvedl tvůj dokonalý fotbalový přehled. Setién Betis netrénuje od května 2019.

Zedman
COKO - 14.01. Odpovědět

Tak to jsem nevěděl. Ale stačilo to napsat normálně, nemyslíš? Nebo máš zapotřebí si honit triko na internetu, protože tam venku jsi šikanován?

COKO
Zedman - 14.01. Odpovědět

Vždyť jsem to napsal normálně, rád tady rozdáváš rozumy a nemáš přehled ani o základním dění okolo tvého klubu. Jinak máš pravdu je to cesta z bláta do louže.

Zedman
Lazar - 14.01. Odpovědět

Tak hlavně že ty se vyjadřuješ o fotbale a nemáš ani přehled o pravidlech. Ale dál ze sebe dělej kokota jako doteď

Lazar
F4BRE - 14.01. Odpovědět

Sbohem

F4BRE
Reklama
Reklama
Nejnovější články