Zpět na » Primera Division » Belletti příští čtyři roky do Milána

Primera Division - Belletti příští čtyři roky do Milána

0

Líbilo se

14.01. - Juliano Belletti, brazilský pravý obránce ve službách FC Barcelona bude od nové sezony hrát za AC Milán majitele Silvia Berlusconiho, přestože má ještě v katalánské metropoli smlouvu do června 2008. Ze strany FC Barcelona dostal volnost hledat si klub, který by uspokojil jeho tužby.

Je třeba připomenout, že Barcelona měla v úmyslu zbavit se služeb tohoto Brazilce po skončení uplynulé sezony, ale gól, díky němuž Barca dokázala v Paříži ve finále Ligy mistrů porazit Arsenal 2:1 odložil tento verdikt o jeden rok.

A díky svému bratrovi, který plní funkci agenta brazilského beka si v příštím angažmá polepší výrazně i finančně. Belletti by měl v italském působišti pobírat zhruba 2,5 milionů eur za sezonu. Na post pravého obránce tak bude mít Barca pouze dva hráče, Zambrottu a Oleguera. Zvyklý hrát na pravé straně je i málo vytěžovaný Francouz Lilian Thuram.

Do FC Barcelona se Brazilec dostal v roce 2004, kdy opustil Villarreal, jeho předchozí brazilská působiště jsou Cruzeiro, Sao Paulo, Atletico MG, kde se stal vicemistrem brazilské nejvyšší soutěže. Do Evropy měl původně podle spekulací zamířit už v roce 2001, kdy se mluvilo o zájmu Valencie, ale nakonec přestup padl a Belletti si musel ještě rok počkat. Vlastní italský pas, takže není považován za hráče mimo EU. V Brazilské reprezentaci odehrál 23 utkání, ale jeho post okupupovala legenda Cafú a brousí si na něj zuby také Cicinho.

/ sport.es

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články