Zpět na » Primera Division » Výhru Barcelony nad Alavésem režíroval Suárez, Katalánci najeli zpátky na vítěznou vlnu

Primera Division - Výhru Barcelony nad Alavésem režíroval Suárez, Katalánci najeli zpátky na vítěznou vlnu

Výhru Barcelony nad Alavésem režíroval Suárez, Katalánci najeli zpátky na vítěznou vlnu © mundodeportivo.com - Na výhře Barcelony se jedním gólem podílel Messi i Griezmann

1

21.12. - REVIEW Barcelona po dvou remízách s Realem Sociedad a Realem Madrid zabrala a na Camp Nou s přehledem porazila Alavés 4:1. Velkou měrou se na vítězství podílel Luis Suárez, uruguayský forvard měl prsty ve všech čtyřech gólech.

Barcelona - Aláves 4:1

Branky: 14. Griezmann, 45. Arturo Vidal, 69. Messi, 75. L. Suárez (pen.) - 56. Lucas Pérez

FC Barcelona: ter Stegen - Alba, Umtiti, Piqué, Roberto (85. N. Semedo) - Arturo Vidal, Busquets (79. F. de Jong), Aleñá - Messi (C), L. Suárez (85. C. Pérez), Griezmann

Deportivo Alavés: Pacheco - Martín, Ely, Navarro, R. Duarte - Aleix Vidal (86. Burke), Jiménez (53. Rioja), Pons, García (C), Wakaso (70. Joselu) - Lucas Pérez

Svěřenci kouče Valverdeho si šli pro vítězství od úvodních minut. První šanci si vytvořil Arturo Vidal, který se do balónu položil parádně nůžkami. Gólman Pacheco zasáhl, avšak i kdyby se mu to nepodařilo, gól by neplatil, neboť chilský středopolař byl v době přihrávky za posledním obráncem.

První branku střetnutí vstřelil po čtvrt hodině Antoine Griezmann. Francouz dostal výbornou zpětnou nahrávku od Suáreze, pravačkou posléze mířil přesně k tyči. Když už se zdálo, že Katalánci půjdou do kabin s jednobrankovým vedením, tak po přiťuknutí od Suáreze napřáhl ke křižné ráně Arturo Vidal, Pacheco reagoval příliš pozdě.

Messi proti Alavésu vsítil třináctý gól v sezóně (zdroj: mundodeportivo.com)

Na drama zadělal Pepe Pons. Střední záložník si v 56. minutě naskočil na centr Duarteho z levé strany, ter Stegen se za míčem směřujícím k jeho pravé tyči stačil jen ohlédnout. Hosté mohli o pět minut později dokonce vyrovnat, Duarte ale hlavičkoval kousek vedle pravé části konstrukce.

Klid do řad domácích vnesl nejlepší střelec ligy Lionel Messi, jenž si navedl míč mezi tři protihráče a tvrdou ránou pod břevno neomylně zavěsil. Do konce střetnutí stihli Katalánci vsítit ještě jednu branku, na konečných 4:1 upravil po ruce Martina z pokutového kopu Luis Suárez.

Barcelona po dvou zápasech konečně bodovala za tři body, na Real Madrid si tak vytvořila tříbodový náskok, který se bude snažit Bílý balet smazat v nedělním utkání proti Athleticu Bilbao.