Zpět na » Primera Division » Propadl v Chelsea. Teď ho chce Barcelona

Primera Division - Propadl v Chelsea. Teď ho chce Barcelona

Propadl v Chelsea. Teď ho chce Barcelona © express.co.uk - Jeremie Boga

1

Líbilo se

12.12. - Už jen pár týdnů schází do otevření přestupového termínu. Během něj změní působiště nespočet hráčů a jedním z nich by mohl být i fotbalista aktuálně působící v italské Serii A v dresu Sassuola. Zájem o něj má dokonce Barcelona.

Podle deníku Sport má totiž do katalánské metropole namířeno 22letý křídelník Jeremie Boga. Ofenzivní plejer v této sezóně nastřílel už čtyři góly a na další dva nahrál. Zástupci azulgranas se sešli se svými protějšky ze Sassuola v čele se sportovním ředitelem Giovannim Carnevalim, aby jednali o případném transferu.

Podle všeho ale neprobíhala vzájemná schůzka jen na téma Boga. Katalánci by si z italského klubu rádi udělali jakousi farmu a měl na jeho hráče preferenční opci. Ostatně už v nedávné minulosti probíhaly transfery oběma směry. Loni v lednu přišel do Barcelony na hostování útočník Boateng, v létě roku 2018 zase zamířil z Camp Nou do Sassuola stoper Marlon na přestup za 6 milionů eur. Sassuolo by zase naopak mohlo mít přednostní právo na hráče z mládežnické akademie La Masía.

Ale zpět k Bogovi. Rodák z Marseille, který ovšem má občanství Pobřeží Slonoviny, patřil dlouhá léta londýnské Chelsea. V její akademii se fotbalově formoval od roku 2009, tedy od svých 12 let.

Přesun do A týmu ale nedopadl příliš slavně, byť tomu zpočátku nic nenasvědčovalo. Právě naopak. Hned v úvodním zápase sezóny 2017-18 se proti Burnley objevil v základní sestavě. Jenže kvůli červené kartě Garyho Cahilla musel z trávníku už po 18 minutách a pak už mu manažer Conte víc šancí nedal. Po hostování v Birminghamu zakotvil v Sassuolu, které za něj v roce 2018 zaplatilo 3 miliony eur.

Chelsea v něm ale pořád viděla potenciál a tak má na hráče opci ve výši 3,5 milionů eur, kterou může aktivovat. Barcelona tedy nebude jediná, která se o hráče bude zajímat.

A ani Boga nebude jediným fotbalistou, který je v hledáčku Katalánců pro zimní přestupové okno. Hodně nahlas se mluví o bývalém hráči Arsenalu, Mexičanovi Carlosi Velovi, jemuž skončila smlouva v Los Angeles.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články