Zpět na » Primera Division » Guardiola má laso z Barcelony. Prezident mu otevřel dveře k návratu

Primera Division - Guardiola má laso z Barcelony. Prezident mu otevřel dveře k návratu

Guardiola má laso z Barcelony. Prezident mu otevřel dveře k návratu © FotbalPortal.cz - Pep Guardiola

3

Líbilo se

10.12. - Pep Guardiola momentálně prochází asi nejobtížnějším obdobím u kormidla Manchesteru City. Po víkendové porážce v derby s United se mu vzdálil vedoucí Liverpool na propastných čtrnáct bodů. Dokonce už i na druhý Leicester činí manko šest bodíků. Smlouvu má charismatický Španěl na Etihad Stadium ještě na příští sezónu, ovšem není jasné, jestli ji vůbec dodrží.

Letos si může Manchester City na sezónu jaká byla ta loňská, v níž získal téměř sto bodů, zřejmě nechat jen zdát. Po víkendové domácí prohře proti městským rivalům Manchesteru United 1:2 už totiž odstup od vedoucí pozice, kterou pevně svírá Liverpool, narostl na nezanedbatelných 14 bodů. A to se píše teprve šestnáctá z celkových 38 kapitol fotbalové ságy. Navíc City trápí krize v podobě zranění, která zasáhla obrannou linii. V takovém bahně se Pep Guardiola už dlouho nebořil.

A takových situací se na ostrovech hned chytají bulvární média, která začínají spekulovat o tom, že by Guardiola mohl u týmu skončit ještě dřív, než mu diktuje podepsaná smlouva, tj. v červnu roku 2021.

Není to tak dlouho, co bylo jméno španělského trenéra zmiňováno v souvislosti s Bayernem Mnichov, kde hledají kouče poté, co Niko Kovać dostal před pár týdny po neuspokojivých výsledcích padáka. Nicméně teď je to spíše Barcelona, o které se mluví ve spojitosti s Guardiolou.

Ve sloupku v italském deníku La Repubblica dokonce prezident katalánského klubu Josep Maria Bartomeu připustil, že by se mu zamlouvala myšlenka obnovené spolupráce Lionela Messiho a Pepa Guardioly.

„Ještě předtím, než skončí můj mandát, bych chtěl podepsat doživotní smlouvu s Messim, stejně jako jsme to udělali v případě Andrése Iniesty. Možná, že se Messi znovu potká s Guardiolou. Nezáleží to na mě. Pep chtěl odejít, ale dveře má u nás vždycky otevřené," uvedl Bartomeu.

Spojení Barcelony a Guardioly je symbolem nejúspěšnějšího období katalánského klubu v historii. Během té doby Barca třikrát vyhrála titul, dvakrát Ligu mistrů a domácí pohár. Tato éra je ale především připomínána pro herní styl, který Guardiola praktikoval, tzv. tiki-taka, plný přihrávek a dlouhých pasáží držení míče.

Trenérem Barcelony je v tuto chvíli Ernesto Valverde, který zatím ještě neprozradil, jestli využije opci, aby stávající smlouvu, platnou do léta 2020, prodloužil o další rok. Ze strany fanoušků a odborníků je ale kvůli neuspokojivé hře pod palbou kritiky.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Baty - 12.12. Odpovědět

Jeste zkusi italii a pak se vrati do Barcelony. Smajlík 1

Baty

Mohl by se vrátit, bylo by fajn kdyby se tak rozhodl.

MESSIFCB
tomei - 11.12. Odpovědět

Kurzové sázení - tenis - fotbal, velmi spolehlivé informace

www.nitexe.blogspot.cz

tomei
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články