Zpět na » Primera Division » Real bez potíží přehrál Espanyol, hattrick držitele Zlatého míče Messiho ale udržel v čele Barcelonu

Primera Division - Real bez potíží přehrál Espanyol, hattrick držitele Zlatého míče Messiho ale udržel v čele Barcelonu

Real bez potíží přehrál Espanyol, hattrick držitele Zlatého míče Messiho ale udržel v čele Barcelonu © standard.co.uk - Lionel Messi

1

07.12. - REVIEW Real Madrid dnes po obědě porazil bez potíží Espanyol Barcelona na svém stadionu 2:0 góly Varaneho a Benzemy. To ho posunulo do čela tabulky, ale jen na pár hodin. Večer totiž doposud vedoucí Barcelona splnila roli favorita a přehrála Mallorcu 5:2. Hattrickem se blýskl držitel Zlatého míče Messi.

Real Madrid 2:0 Espanyol Barcelona

Góly: 37. Varane, 79. Benzema

ČK: 83. Mendy

Real Madrid: Courtois - Carvajal, Ramos, Varane, F. Mendy - Kroos (71. Modrić), Casemiro, Valverde - Rodrygo (85. Brahim Díaz), Benzema, Vinícius Júnior (85. Militao).

Espanyol:
Diego López - David López, Espinosa, Calero - Roca - V. Gómez, Granero (73. Lozano), Darder, Vilà - Wu Lei (65. Campuzano), Calleri (83. Melendo)

Bez větších potíží si madridský Real dokráčel pro povinné a očekávané vítězství s Espanyolem. Barcelonský soupeř obranu Bílého baletu za celý zápas prověřoval velmi sporadicky a například v prvním poločase se dostal jen do jediné vážnější šance. Hlavičku bývalého hráče Realu Granera z 26. minuty ale Courtois vyrazil.

Nebezpečné akce domácího týmu vedl především Vinícius Júnior. Fotbalista, který se po delší době dostal do základní sestavy, větral obranu soupeře po jeho oblíbené levé straně. Odsud se pokoušel i zakončovat, ale povětšinou šlo o střelu z úhlu s nimiž si Diego López poradil.

Na gól fanoušci čekali až do 37. minuty. To Benzema prostrčil míč do výhodné pozice obránci Varanovi a ten umístil balón přesně k tyči - 1:0.

Druhou půli otevřel rychlý brejk Valverdeho s Benzemou, ale francouzský útočník prováhal ideální moment k zakončení a střelu z úhlu mu nakonec vyrazil López.

Další příležitost zhatil francouzský kanonýr v 70. minutě. Ve vápně ho našel pěknou přihrávkou Vinícius, ale Benzema o pár centimetrů netrefil branku.

Nakonec to byl ale přeci jen on, kdo přidal pojistku pod výsledek. V 79. minutě zakombinoval s Valverdem a z malého vápna dostal míč do sítě. O pár chvil později byl ještě za druhou žlutou kartu vyloučen Ferland Mendy a Los Blancos dohrávali zápas v deseti lidech. To už ale na celkový triumf Bílého baletu žádný vliv nemělo.

Barcelona 5:2 Mallorca

Góly: 17., 41. a 83. Messi, 7. Griezmann, 43. L. Suárez - 35. a 64. Budimir

Barcelona: Ter Stegen - Roberto, Piqué, Lenglet, Firpo - Rakitić (72. Aleñá), Busquets, F. de Jong (64. Arturo Vidal) - Messi, L. Suárez, Griezmann (85. C. Pérez).

Mallorca: Reina - Gámez, Valjent, Raíllo, Sastre - Febas, Baba (71. Señé), Sevilla (59. Cucho Hernández), Dani Rodríguez - Budimir (85. Abdón), Kubo

Barcelona začala roli favorita plnit hned od samého začátku duelu s Mallorcou. Ta ještě v této sezóně nezískala venku ani bod a že bude velmi obtížné změnit tuto nepříznivou statistiku na Camp Nou naznačil hned v 7. minutě Griezmann. Velký podíl na tom má ale také gólman Ter Stegen, který rychlou rozehrávkou po rohu Mallorcy našel na půlící čáře francouzského útočníka, který sólo zakončil lehkým dloubákem nad padajícím Reinou.

Brzy své vedení Barca navýšila a autorem branky byl čerstvý držitel Zlatého míče Messi. Krásnou střelou z dálky vymetl pavouky v horním rohu branky Mallorcy.

Drama utkání ale na chvíli dodal srbský útočník hostí Budimir, který si naběhl na kolmici od Sevilly a ač stínován Lengletem zaskočil Ter Stegena. Do poločasu ale azulgranas od Mallorcy odskočili na tři góly. Nejprve se umístěnou střelou zpoza vápna prosadil Messi a o dvě minuty předvedl parádu Suárez. Zády k brance patičkou poslal Barcu do vedení 4:1.

V 52. minutě měl jedinečnou příležitost podruhé skórovat v zápase Griezmann. De Jong podnikl protiútok, uvolnil do šance exfotbalistu Atlética, ten ale zakončení neprovedl úplně dobře. Tak jako v prvním poločase zdramatizoval zápas Budimir, který hlavou nedal barcelonskému brankáři šanci. Nedlouho poté mohl zaskočit Ter Stegena i Cucho, jehož tečovanou střelu zachytil s vypětím všech sil. Nakonec to byl ale Messi, který zamítl jakoukoliv možnost toho, že by se Mallorca vrátila do zápasu. Proti noze mu poslal míč Suárez a Lionel napálil míč nekompromisně pod břevno - 5:2.

Další výsledek 16. kola:

Villarreal - Atlético Madrid 0:0
Granada - Alavés 3:0
(48. Carlos, 58. Soldado z penalty, 77. Y. Herrera)
Levante - Valencia 2:4 (11. 20 z penalty Roger - 57. a 59. Gameiro, 45. Roger vlastní, 88. F. Torres)