Zpět na » Primera Division » Barcelona ovládla šlágr. Messi zajistil výhru nad Atléticem

Primera Division - Barcelona ovládla šlágr. Messi zajistil výhru nad Atléticem

Barcelona ovládla šlágr. Messi zajistil výhru nad Atléticem © standard.co.uk - Lionel Messi

0

01.12. - REVIEW Zdálo se, že šlágr 15. kola mezi Barcelonou a Atleticem Madrid nenajde vítěze. Až čtyři minuty před koncem podnikl hostující celek rychlý protiútok, který po spolupráci se svým útočným parťákem Suárezem proměnil v jedinou branku duelu Lionel Messi. Barcelona se tak nadále o skóre drží v čele španělské ligy.

Atlético Madrid 0:1 FC Barcelona

Gól: 86. Messi

Atlético Madrid: Oblak - Trippier, Felipe, Hermoso, Saúl Ñíguez - Correa (74. Lemar), H. Herrera (87. Lodi), Partey, Koke - Félix (66. Vitolo), Morata.

FC Barcelona:
Ter Stegen - Roberto, Lenglet, Piqué (83. Umtiti), Firpo - Rakitić, F. de Jong, Arthur (73. Arturo Vidal) - Messi, L. Suárez, Griezmann

Barcelona přitom na Wanda Metropolitano nezačala vůbec dobře. Domácí tým ji nepouštěl do hry, obhájce titulu měl problémy přejít půlicí čáru, natož si vypracovat nějakou kloudnou akci.

Na druhé straně to naopak před Ter Stegenem docela hořelo. Dvě super šance měl na kopačce hráč, kterého by tipoval málokdo - stoper Hermoso. Nejprve v sedmé minutě poslal ostrý míč do vápna, kde ho tečoval Junior Firpo do tyče vlastní branky. Nedlouho poté zůstal zadák Atlética zapomenut obránci a přetažený centr od João Félixe zázračně vytěsnil Ter Stegen.

Jiný výtečný zákrok si pak v první půli připsal ještě po hlavičce Moraty. Barcelona největší šanci spalila ve 42. minutě, když po rohovém kopu Gerard Piqué nastřelil horní tyčku.

Ve druhé půli už Barça zvedla svůj výkon, byla lepší, Atlético už směrem dopředu nebylo tolik aktivní, nicméně šancí na straně hostů zas tolik nepřibývalo. Až po hodině hry podnikli azulgranas dva nebezpečné protiútoky. Ten první Suárez napálil jen do Oblaka, druhý chvíli nato Griezmann zakončil střelou nad.

Největší šanci domácích měl v 73. minutě Correa, jehož střelu vykopával z branky Sergio Roberto. Když už zápas pomalu spěl k remízovému rozuzlení, převzal míč kousek za polovinou hřiště Messi pronikl až k hranici vápna, kde si narazil se Suárezem a umístěnou střelou k tyči pokořil Oblaka.

Barça se tak díky tomuto výsledku nadále udržela v čele tabulky španělské La Ligy.

Další výsledky 15. kola

Celta Vigo - Valladolid 0:0
Alavés - Real Madrid 1:2 (66. L. Pérez z penalty - 52. Ramos, 69. Carvajal)
Sevilla - Leganés 1:0 (63. Diego Carlos)
Athletic Bilbao - Granada 2:0 (41. Raúl García z pen., 84. Berchiche)
Espanyol - Osasuna 2:4 (20. Roca z pen., 90+3. Calleri - 46. R. García, 50. Ávila, 84. Moncayola, 90+2. R. Torres z pen.)
Getafe - Levante 4:0 (54. Cabrera, 60. J. Molina z pen., 67. Ángel, 78. Timor)
Real Sociedad - Eibar 4:1 ( 25. Le Normand, 47. Oyarzabal, 58. Willian José, 80. Ödegaard - 35. Diop)
Mallorca - Betis 1:2 (55. Lago Junior z pen. - 7. Joaquín z pen., 33. Fekir)
Valencia - Villarreal 2:1 (49. Rodrigo, 70. Ferran Torres - 54. Anguissa)