Zpět na » Primera Division » Góly od obránců posunuly Real Madrid do čela španělské ligy

Primera Division - Góly od obránců posunuly Real Madrid do čela španělské ligy

Góly od obránců posunuly Real Madrid do čela španělské ligy © standard.co.uk - Sergio Ramos dostal Real do vedení

0

30.11. - REVIEW Real Madrid vyhrál v zápase 15. kola La Ligy na stadionu Mendizorroza nad Deportivem Alavés 2:1 a děkovat za to může trefám hráčů, kteří střílení gólů nemají jako hlavní náplň své profese. O tříbodovém zisku Bílého baletu, který ho zároveň posunul do čela soutěže, totiž rozhodli obránci Sergio Ramos a Dani Carvajal. Za domácí tým srovnával z pokutového kopu Lucas Pérez.

Deportivo Alavés 1:2 Real Madrid

Góly: 66. L. Pérez z penalty - 52. Ramos, 69. Carvajal

Alavés: Pacheco - Martín, X. Navarro, Laguardia, R. Duarte - Aleix Vidal, Wakaso (83. Manu García), Pina (77. Pons), Rioja - Joselu, Lucas Pérez.

Real: Areola - Carvajal, Militao, Ramos, Marcelo - Modrić (81. Valverde), Casemiro, Kroos - Bale (68. Rodrygo), Benzema, Isco (90+3. F. Mendy)

Ani poosmé v řadě nenašel Real Madrid přemožitele. V zápase, který doprovázel hustý déšť, dokázali Los Blancos porazit Deportivo Alavés. Nad ním měli především v první půli územní převahu, nicméně velké šance z hostující strany nepřicházely. Hrozbou pro gólmana Pacheca tak byly více méně střelecké pokusy z větší či menší vzdálenosti.

V 10. minutě dokonce svého gólmana vylekal hlavičkou na vlastní bránu Navarro, kdy míč nakonec skončil na tyči. Dvakrát se střelecky snažil Isco, který podruhé v řadě dostal příležitost v základu. Zejména bomba ze 30. minuty Pacheca pořádně protáhla, stejně jako o sedm minut později projektil z kopačky Casemira.

Hned po nástupu do druhého poločasu se madridský celek ujal vedení. Přímý kop v 52. minutě rozehrál Kroos za obrannou linii, odkud ho Sergio Ramos hlavičkoval do sítě. Šťastný hrdina se ale za pár minut stal smutným hrdinou. Úplně zbytečně ve vápně stáhl k zemi Joselua a rozhodčí nekompromisně ukázal na penaltový puntík. Z něj se nemýlil Lucas Pérez, který svou osmou letošní brankou vyrovnal. Byla to mimochodem úplně první střela domácího týmu mezi tři tyče.

Jenže radost domácím, notně promoklým fanouškům nevydržela příliš dlouho. Luka Modrič totiž v 69. minutě z pravé strany odcentroval, hlavičce Isca sice Pacheco s pomocí své nohy a tyče ještě zamezil v cestě do branky, ale následnou dorážkou do odkryté svatyně už nepohrdl sváteční střelec Dani Carvajal - 1:2.

Domácí pak vyvinuli maximální úsilí ve snaze vyrovnat stav utkání, ale nejlepší příležitosti v samotném závěru zahodili. Postupně selhali Pérez, jehož střelu ztečoval nad bránu Marcelo a také Manu García, jehož po rohovém kopu vychytal Areola.

Definitivní pojistku mohl v šesté minutě nastavení přidat Fede Valverde, který vystihl špatnou rozehrávku Alavésu od branky, nicméně střílel jen těsně mimo. Minimálně do zítra se tak Real posunul do čela tabulky La Ligy v očekávání výsledku šlágru mezi Atléticem a Barcelonou.