Zpět na » Primera Division » Koupí si Neymar návrat zpět do Barcelony?

Primera Division - Koupí si Neymar návrat zpět do Barcelony?

Koupí si Neymar návrat zpět do Barcelony? © as.com - Neymar

0

Líbilo se

19.11. - Téma útočníka Neymara a jeho eventuálního návratu zpět do Barcelony opět nabralo na sledovanosti. Zejména poté, co člen vedení azulgranas Eric Abidal v nedávném rozhovoru pro média ujistil, že se klub s představou získat znovu svého někdejšího hráče do týmu, ještě úplně nerozloučil. Spíše naopak.

Stačilo pár vět a spekulace kolem Neymara jsou opět hlavním tématem číslo jedna. Někdejší barcelonský fotbalista, nyní člen jeho vedení Eric Abidal totiž prohlásil, že ačkoliv se Barce nepodařilo hráče, který na Camp Nou strávil čtyři sezóny a neodcházel v nejlepším, koupit zpět, pořád existuje možnost, že by se Katalánci o uskutečnění transferu pokusili příští léto.

„Neymar pro nás vždycky bude jednou z možností. Je to špičkový hráč, který v sobě má filozofii Barcelony a podává výborné výkony. Vždycky ta možnost bude. Z toho můžeme vycházet, pokud se budeme rozhodovat o jeho přestupu. To je ale hledisko sportovní. Pak je tu ještě to finanční a prostě jsou určité limity kam se jít ještě může a další, které už se nemohou překročit. Uvidíme v budoucnu. Pokud bude pokračovat na této úrovni, neříkám, že bude naší volbou číslo jedna. Ale může být jednou z možností," řekl Abidal.

Právě Diario SPORT, které přineslo interview s Abidalem, znovu připomnělo možnost, na základě níž by se mohl Neymar vyvázat ze kontraktu u Paris St. Germain, který v létě dosáhne tříleté hranice.

„Od 30. června se Neymarovi otevřou dveře. Díky třem pětinám splněného kontraktu může u FIFA žádat, aby stanovila jeho výkupní klauzuli, jelikož stávající smlouva žádnou takovou klauzuli nemá," uvádí deník.

Podle jeho vyjádření by část přestupové sumy mohl zaplatit sám fotbalista, což je skutečnost, která byla zmiňována už v létě. „Klauzule, kterou stanoví FIFA, by mohla činit zhruba 180 milionů eur. Taková suma se příliš neliší od toho, kolik byla Barca ochotna zaplatit uplynulé léto. 150 milionů by bylo v hotovosti, k tomu pak ještě přestup Rakitiće a hostování Todiba. Navíc dvacet ze 150 milionů by zaplatil ze své vlastní kapsy Neymar."

SPORT dále píše, že až po novém roce se ve vedení rozhodnou, jestli do kauzy Neymar půjdou znovu.

Někteří fanoušci už ale teď mají jasno, že by to nebyl dobrý krok. „Už si vydělal dost peněz ve farmářské lize a teď si chce koupit svůj přestup do Barcy, aby na sebe opět upoutal pozornost o kterou přišel," myslí si jeden z nich. „Pokud se transfer uskuteční, bude to čtvrtý hráč, který bude stát přes 100 milionů eur. Žádný z nich ale neměl v Barce úspěch," skepticky prohlašuje další. „Neymar je žoldák a šel si vydělat snadné peníze. Barceloně bude lépe bez něj."

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články