Zpět na » Primera Division » Hvězda Chelsea na křižovatce. Jak vyřeší svoji budoucnost?

Primera Division - Hvězda Chelsea na křižovatce. Jak vyřeší svoji budoucnost?

Hvězda Chelsea na křižovatce. Jak vyřeší svoji budoucnost? © dailymail.co.uk - Willian

1

Líbilo se

18.11. - Kde nakonec skončí? Jaký dres bude od nové sezóny oblékat dlouholetý hráč londýnské Chelsea Willian? To zatím možná neví ani on sám. Ačkoliv nedávno do médií oznámil, že by rád zůstal v Londýně, nyní se ve španělském tisku objevují spekulace, že na něho čeká s nabídkou Barcelona. Jeho vysněný klub.

Bude to asi pro něj těžké rozhodování. Brazilský útočník Willian už je s londýnskou Chelsea, kde působí od roku 2013, kdy na Stamford Bridge přišel z ruské Machačkaly, pořádně srostlý.

Jenže příští rok v červnu mu končí smlouva a zatím nikdo neví, co bude dál. Samotný Willian se novinářům svěřil, že se mu v Londýně líbí. Jsme tady s rodinou šťastní, chceme v Londýně zůstat." Jenže...

Na čekané je totiž Barcelona. Klub, o kterém vždycky 31letý fotbalista snil a jenž na něj už měl několikrát políčeno. Loni v létě dokonce předložil Blues nabídku ve výši 50 milionů eur, která byla odmítnuta. „To bylo loni v létě. Jediná oficiální nabídka, kterou jsem tehdy dostal, byla z Barcelony. Bylo to těsně po mistrovství světa v Rusku. Barcelona předložila Chelsea nabídku, jenže vedení ji nepřijalo."

Nyní je ale situace diametrálně odlišná. Vzhledem k tomu, že Willian má posledních pár měsíců platného závazku, může rozhodnout o své budoucnosti zcela svobodně.

Manažer Chelsea Frank Lampard je s Willianem nadmíru spokojený, přestože mu v úvodu sezóny nedopřával tolik prostoru. „Odvede úžasné penzum práce mimo balón. Je to jedinečný příklad pro Calluma Hudsona-Odoie, Christiana Pulišiće a další mladé útočníky, kteří si zatím myslí, že fotbal je jenom o tom přejít přes hráče, přihrát nebo vystřelit. On dělá tu černou práci a výtečně, s naprostou pokorou. Takový hráč hrozně mladým klukům pomůže," polichotil Lampard Willianovi.

Vedení Blues mu prý novou smlouvu nabízí, ale hráč zatím možný podpis odkládá. Zřejmě vyčkává. Ale kdyby bylo jen na Lampardovi, hned by Williana podepsal. „Spoléhám na něj, líbilo by se mi, aby tu pokračoval. Ale jde tady o peníze a to má na starosti vedení."

Bulvární The Sun tvrdí, že Willian dostal nabídku na dvouletou smlouvu s opcí na třetí, uplatnitelnou ze strany Chelsea. Experti se ale spíše domnívají, že Blues obvykle nenabízí hráčům, kterým je 31 let, takové smlouvy, prý maximálně rok. Ať tak či tak, momentálně bere Willian zhruba 7 milionů liber ročně, což by v nové smlouvě určitě neměl.

Vývoj událostí bedlivě sleduje Barca. Pro ni je brazilský křídelník dlouhodobým středem zájmu a nyní by ho mohla mít zadarmo. Prvního ledna s ním dokonce může oficiálně navázat kontakt. Jenže pak už bude záležet na hráči, jakou variantu zvolí, protože Katalánci mu určitě nebudou moci nabídnout ani sníženou sumu, kterou nabízí Chelsea. Přeci jen rozpočet Katalánců je pořádně našponovaný. Zvítězí tedy nakonec loajalita a pohodlí, nebo touha podniknout cestu za splněním snu?

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články