Zpět na » Primera Division » Barca se bude dál snažit o Neymara. Vždycky nás bude zajímat, má naši filozofii

Primera Division - Barca se bude dál snažit o Neymara. Vždycky nás bude zajímat, má naši filozofii

Barca se bude dál snažit o Neymara. Vždycky nás bude zajímat, má naši filozofii © sport.es - Neymar

5

Líbilo se

17.11. - Někdejší bývalý hráč Barcelony a momentálně člen jejího vedení Eric Abidal poskytl rozhovor dvěma největším sportovním deníkům vycházejícím v katalánské metropoli, během nějž pohovořil o tématech, které v souvislosti se situací v týmu fanoušky momentálně nejvíc zajímají.

Asi to úplně nejzajímavější představuje kauza Neymar. Barcelona ho v létě chtěla získat, ale nakonec nedospěla k dohodě s vedením Paris St. Germain ohledně přestupové částky. Abidal ale nevyloučil, že se o přestup brazilského fotbalisty, který na Camp Nou strávil čtyři roky, pokusí znovu.

„Neymar pro nás vždycky bude jednou z možností. Je to špičkový hráč, který v sobě má filozofii Barcelony a podává výborné výkony. Vždycky ta možnost bude. Z toho můžeme vycházet, pokud se budeme rozhodovat o jeho přestupu. To je ale hledisko sportovní. Pak je tu ještě to finanční a prostě jsou určité limity kam se jít ještě může a další, které už se nemohou překročit. Uvidíme v budoucnu. Pokud bude pokračovat na této úrovni, neříkám, že bude naší volbou číslo jedna. Ale může být jednou z možností," řekl Abidal.

„Začali jsme jednat a už od začátku jsme věděli, že cena, kterou nasadili, neodpovídá jeho skutečné hodnotě."

Barcelonou poslední dobou hýbala i budoucnost její největší hvězdy Lionela Messiho, kterému vyprší smlouva až v roce 2021, ale už příští léto může podle opce v kontraktu odejít zcela bez náhrady, pokud to bude jeho přání.

„Messi je pro nás klíčový hráč. Opce, díky níž může odejít, tu je. Nicméně vím, že prezident mluví s jeho agenty, aby se celá záležitost uzavřela jednou provždy. Kéž by tady ještě mnoho let zůstal a věřím, že tomu tak bude. Rozhodnutí je ale na Leovi. Ale jak on sám říká, Barca je nade vše."

Neméně žhavé je i téma trenéra Ernesta Valverdeho, s nímž mnozí fanoušci nejsou úplně spokojeni, přestože s týmem vede ligovou soutěž. V únoru kouč podepsal kontrakt na letošní sezónu, která má opci i na tu nadcházející, nicméně Abidal nemohl s určitostí říct, jestli bude trenérem v příštím soutěžním ročníku. „Nevím, jestli to bude jeho poslední sezóna, protože rozhodnutí o uplatnění opce leží výhradně na něm." A klub zatím žádná jednání s případným nástupcem nerozjel. „Mohu mluvit za klub. Vždycky musíte být na určitou situaci připraveni. Můžete mít sice seznamy trenérů nebo hráčů, ale mohu vás ujistit, že jsme se s nikým nezkontaktovali ani nemluvili. Pak by se případně vidělo."

Abidal se rovněž pokusil vysvětlit, proč do Barcy nepřišel stoper De Ligt, který nakonec podepsal Juventusu. „Neměl úplně jasno, jestli chce přijít. Mám pocit, že hráč změnil svůj pohled, když zjistil situaci. Je to hráč, který měl v hlavě, že chce jenom hrát a hrát, nic jiného. Tady v Barce nikdy nebudete mít jistotu, že budete hrát. Můžete mluvit s trenérem, který vám to slíbí, ale nakonec hrát nebudete. U nás Ernesto nikdy s novými hráči nemluví a je to lepší, protože jsme to my, kdo by měl vysvětlit náš projekt. Nevím, jestli měl ve své hlavě to, že chce jít jenom do Barcy. Myslím, že ne, protože přestoupil do Juve. Je to top fotbalista a rozhodl se jít do Juventusu a přejeme mu jen to nejlepší," řekl Abidal.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
metoee - 18.11. Odpovědět

kurzové sázení - tenisy, velmi spolehlivé informace
http://nitexe.blogspot.cz/

metoee
Wazz - 18.11. Odpovědět

Chelsea ready to include Hudson-Odoi in player-plus-cash offer for €180M ace as Blues look to beat Real Madrid and Barcelona to transfer Neymar to the club ..simulanti k simulantům no... Smajlík 2 Smajlík 13

Wazz

Ernesto by ho dal na pravého beka

vladcevesmiru1

.....simulování je tedy filozofie barcelony , sám bych to lépe nanapsal Smajlík 2 Smajlík 13

TuffGong
F4BRE - 17.11. Odpovědět

Ernesto s novými hráči nikdy nemluví a je to lepší ... Měl jsem za to, že Abi je docela rozumnej, ale tohle je absolutní hovadina

F4BRE
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články