Zpět na » Primera Division » Benzema přiživil konflikt s francouzskou reprezentací: Nech mě hrát za jinou zemi, žádá prezidenta

Primera Division - Benzema přiživil konflikt s francouzskou reprezentací: Nech mě hrát za jinou zemi, žádá prezidenta

Benzema přiživil konflikt s francouzskou reprezentací: Nech mě hrát za jinou zemi, žádá prezidenta © as.com - Karim Benzema

1

Líbilo se

17.11. - V právě probíhající reprezentační přestávce se opět mluvilo o Karimu Benzemovi a jeho možném návratu do francouzské reprezentace. Momentálně nejlepší střelec španělské La Ligy ale prozatím může na návrat do výběru Les Bleus zapomenout. Alespoň se v tom smyslu vyslovil prezident francouzského svazu Noel Le Graet. Jeho prohlášení se ovšem útočníkovi Realu příliš nezamlouvala.

Karim Benzema je od průšvihu, který se stal před čtyřmi roky, nevítaným mužem ve francouzské reprezentaci. Po aféře, kdy měl být zapojen do vydírání jeho tehdejšího reprezentačního spoluhráče Mathieua Valbueny, se do modrého dresu národního dresu Francie již neoblékl.

A to ani teď, kdy francouzští forvardi nijak nezáří a naopak Benzema prožívá jednu z nejlepších sezón kariéry a vede pořadí střelců španělské ligy s devíti góly. Proti jeho návratu je hlavní muž francouzské kopané, prezident fotbalové federace (FFF) Noel Le Graet. Ten před pár dny zopakoval, že rozhodně nehodlá udělit Benzemovi milost.

„Karim Benzema je skvělý hráč, nikdy jsem nezpochybňoval jeho kvality. V Realu dokazuje, že je jeden z nejlepších fotbalistů na svém postu. Ale jeho působení u francouzského týmu skončilo," ujistil.

Tato prohlášení ale neunikla pozornosti samotného Benzemy, který na ně následně reagoval na sociálních sítích.

„Noeli, myslel jsem, že se nebudeš míchat do rozhodnutí trenéra. Měj na paměti, že jsem to jenom já, kdo může ukončit moji reprezentační kariéru. A jestli si myslíš, že skončila, nech mě hrát za jednu ze zemí, za kterou mohu nastoupit a pak uvidíme," napsal madridský útočník.

Benzema se bezesoru zmiňuje o Alžírsku, zemi, odkud pochází jeho rodiče. Nicméně určitě moc dobře ví, že možnosti hrát za africkou zemi, jsou v podstatě mizivé, neboť FIFA nedovoluje hráči, který již jeden stát reprezentoval v oficiálním utkání, nastoupit za jiný. Benzema nemá ani dvojité občanství, protože ve Francii se občan do 18 let musí rozhodnout pro jedno a Karim zvolil francouzské.

Snad jen v případě, že by samotná francouzská vláda odebrala Benzemovi občanství, proti jeho vůli, by mohl pomýšlet na novou reprezentační dráhu. „Pokud hráč z rozhodnutí státu, bez jeho souhlasu nebo proti jeho vůli definitivně přijde o občanství, může žádat o svolení hrát za jinou reprezentaci, jejíž má, nebo získá občanství," říká článek 5 odstavec 2 statusu FIFA. V žádném případě by ale FIFA hráči nepovolila žádat o možnost hrát za jiný stát v případě, kdy by změnu občanství inicioval sám.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
metoee - 18.11. Odpovědět

kurzové sázení - tenisy, velmi spolehlivé informace
http://nitexe.blogspot.cz/

metoee
Reklama
Reklama
Nejnovější články