Zpět na » Primera Division » Termín El Clásica znám. Real Madrid je ale kvůli němu pořádně namíchnutý

Primera Division - Termín El Clásica znám. Real Madrid je ale kvůli němu pořádně namíchnutý

Termín El Clásica znám. Real Madrid je ale kvůli němu pořádně namíchnutý © youtube.com - El Clásico

2

Líbilo se

14.11. - Tradiční El Clásico, tedy souboj mezi Barcelonou a Realem Madrid už zná svůj přesný termín. Jeden z nejsledovanějších mačů současnosti se měl původně uskutečnit na konci října. Ovšem kvůli politickým nepokojům v Katalánsku, jehož hlavním městem je Barcelona, bylo střetnutí z bezpečnostních důvodů odloženo.

26. října ve 13.00 hodin. Na tento datum a čas bylo původně nachystané El Clásico. Poobědový čas perfektně vyhovoval i čínskému trhu, na který se snaží španělská liga expandovat. Jenže nakonec bylo všechno jinak.

Španělský nejvyšší soud totiž pár dnů předtím udělil tvrdé tresty katalánským politikům, kteří hráli hlavní roli při referendu z roku 2017, v němž se občané Katalánska vyslovovali ohledně otázky odtržení tohoto bohatého regionu od Španělska. Tuto akci ale shledala vláda jako nelegální a proto rozdala organizátorům velmi tvrdé tresty, po jejichž vynesení se začali lidé bouřit a demonstrovat v ulicích. A na 26. října, termín konání El Clásica, byla svolána do Barcelony největší demonstrace. Kvůli bezpečnosti bylo El Clásico zrušeno.

Hledání nového termínu ale nebylo vůbec jednoduché. Nakonec se ale přeci jen podařilo dospět k dohodě. Bude se hrát ve středu 18.12. ve 20 hodin.

Pozn.: Žlutě je označen stejný odpočinek pro oba kluby, zelenou barvou výhoda jednoho mužstva vyčíslená v hodinách

Jenže tenhle termín se vůbec nelíbí Realu Madrid. A to z toho důvodu, že bude mít mnohem méně času na odpočinek než barcelonský soupeř. Konkrétně o 29 hodin. Barca totiž hraje v sobotu 14. prosince od 16.00 v San Sebastiánu, zatímco Real Madrid až v neděli 15. proti Valencii od 21.00.

Stěžuje si ale Real právem na to, že je mu ze strany vedení La Ligy systematicky ubližováno? Deník Marca si dal práci a vyhledal kolikrát měl větší odpočinek celek z Madridu a kolikrát měla větší čas na regeneraci Barca. Výsledek? Hned šestkrát na tom byl lépe Bílý balet, čtyřikrát Barcelona. Ve zbylých případech na tom byly obě mužstva stejně. Otázkou ale je, komu delší odpočinek prospěje. Například v posledním El Clásicu v rámci La Ligy, které se hrálo na Camp Nou loni v říjnu měl více času na přípravu Real, ale ze zápasu odešel s debaklem 1:5.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
metoee - 15.11. Odpovědět

Tenis - kurzové sázení, velmi spolehlivé informace
http://nitexe.blogspot.cz/

metoee
Reklama
Reklama
Nejnovější články