Zpět na » Primera Division » Spokojenost v Realu. Hazard konečně hraje jako Hazard, Courtois už je stejný jako v repre

Primera Division - Spokojenost v Realu. Hazard konečně hraje jako Hazard, Courtois už je stejný jako v repre

Spokojenost v Realu. Hazard konečně hraje jako Hazard, Courtois už je stejný jako v repre © FotbalPortal.cz - Eden Hazard a Thibaut Courtois

0

10.11. - Že by to fungovalo jako spojené nádoby? Dobře hrál Real Madrid včera v Eibaru a výborné utkání odehrál i Eden Hazard. Letní posila Bílého baletu za 100 milionů eur doposud spíše sklízela kritiky než chválu. Ale včera odehrál rozhodně jedno z nejlepších utkání v bílém dresu.

Zatím byl spíše peskován. Nesplácel investovaných sto milionů eur, vyčítala se mu špatná kondice, nadváha. Ale včera v Eibaru ukázal přesně to, co se od něho požaduje a kvůli čemu po něm Real Madrid prahl takovou dobu.

Hazard začal zápas na levé straně, kde velmi dobře kombinoval s Benzemou a Mendym. Nebál se ani jít do souboje jeden na jednoho. Díky tomu musel za záchrannou brzdu zatáhnout De Blasis a Real kopal penaltu, z níž Ramos navýšil vedení Los Blancos na 2:0.

Na Hazardovi bylo znát, že je úplně v pohodě. Kombinoval se svými spoluhráči a dokonce si dovolil centr do šestnáctky tzv. rabonou.

To je přesně ten Hazard, kterého chtějí fanoušci. Milimetrové pasy, kličky, rabona, vedení balónu a neuvěřitelná schopnost přejít přes soupeře, kterou snad v sobě má jenom Messi. Hazard je střela, nabroušený nůž, fotbalista, jehož pouhá přítomnost změní tvář týmu. Trvalo to, než se ukázal, ale nebylo pochyb, že až se tenhle génius dotkne kouzelné lampy, vyleze z ní nějaká magie," pěl na belgického fotbalistu ódu novinář Carlos Carpio.

Jeho první poločas byl skvělý. Jsme moc spokojení, protože pro Real bude určitě důležitým hráčem," komentoval jeho výkon trenér Zidane.

Všeobecná spokojenost nyní konečně panuje i s gólmanem Thibautem Courtoisem. Ten opět udržel čisté konto a gól neinkasoval už pět zápasů v řadě. Momentálně táhne šňůru neprůstřelnosti v trvání 533 minut. To je jen o jednu minutu méně, než činila nejdelší série bez obdrženého gólu Keylora Navase. Nikdy jsem neztratil klid, vím, jaké mám kvaltiy. Od gólmana na úrovni vždycky čekají, že chytí něco navíc. Cítil jsem se dobře a dřív nebo později vyjde slunce. Nikdy jsem neztratil důvěru v sebe samého," uvedl gólman.

Courtois už chytá na stejné úrovni, jak ho známe z belgické reprezentace. Už není jeden, který chytá za Rudé ďábly a jiný, který stráží branku Realu," chválí ho i deník Marca.