Zpět na » Primera Division » Hráč Chelsea přiznal nabídku z Barcelony. Klub ji ale odmítl

Primera Division - Hráč Chelsea přiznal nabídku z Barcelony. Klub ji ale odmítl

Hráč Chelsea přiznal nabídku z Barcelony. Klub ji ale odmítl © express.co.uk - Barcelona předložila nabídku Chelsea na přestup Williana

2

Líbilo se

08.11. - Barcelona ho chtěla. Dokonce několikrát. A jak sám hráč potvrdil, nebyly to žádné vykonstruované příběhy bulvárních novinářů v okurkové sezóně. Měly reálný základ. Katalánský gigant skutečně předložil londýnské Chelsea konkrétní nabídku na jeho přestup, nicméně ta byla vedením Blues smetena ze stolu.

Barcelona vždycky viděla v brazilském útočníkovi Willianovi ideální posilu do svého útoku. Pravda, nebyl nikdy tou první volbou, spíše záložní alternativou. Nicméně jak postupně odpadávaly vytipované a upřednostňované posily, dostala se řada i na něj.

Možnost stěhování do Barcelony byla velice lákavá. V Chelsea byl sice Willian spokojený, v podstatě byl jakýmsi klubovým inventářem, neboť zde působil již od roku 2013, ale volání z Camp Nou lichotilo. A moc. Šance na zisk trofejí by se přeci jen zvedla. Jenže Barca měla své představy o finanční nákladnosti celé operace a na tom vlastně potencionální přestup i ztroskotal. Anglické noviny tehdy spekulovaly, že navrhnutá částka měla činit 35 milionů eur.

„To bylo loni v létě. Jediná oficiální nabídka, kterou jsem tehdy dostal, byla z Barcelony. Bylo to těsně po mistrovství světa v Rusku. Barcelona předložila Chelsea nabídku, jenže vedení ji nepřijalo. Byl to ale vlastně zlomový okamžik. V tu chvíli jsem si uvědomil, že jsme tady s rodinou šťastní a že v Londýně chceme zůstat," popisuje více jak rok starou záležitost brazilský útočník, kterému v srpnu bylo už 31 let.

Po sezóně hráči končí smlouva a tak by se o jeho získání mohla Barca pokusit znovu. Nicméně Willian nevyloučil, že by se mohl vrátit do rodné Brazílie, kde ho pojí silné pouto k jedinému klubu - Corinthians.

„Kdybych se měl vrátit do Brazílie, určitě by to bylo do Corinthians. Pro mě ten klub znamená strašně moc, v devíti letech jsem tam začal hrát fotbal, strávil jsem tam celé dětství, mám tam mnoho přátel. Klubu jsem fandil od mala, dokonce ještě dříve, než jse za něj hrál. Fandí mu i rodina a když jsem k nim přišel, byla to pro celou rodinu velká radost. No a když jsem se stal profesionálem, rodina z toho úplně šílela."

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
metoee - 08.11. Odpovědět

Kurzové sázení - Tenisy, Velmi spolehlivé informace

www.nitexe.blogspot.cz

metoee
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články