Zpět na » Primera Division » Sergio Ramos opět pod palbou kritických fanoušků. Co se jim nelíbilo?

Primera Division - Sergio Ramos opět pod palbou kritických fanoušků. Co se jim nelíbilo?

Sergio Ramos opět pod palbou kritických fanoušků. Co se jim nelíbilo? © FotbalPortal.cz - Sergio Ramos a Rodrygo

0

07.11. - Real Madrid včera konečně prožil podařený večer. Tureckému Galatasaray uštědřil v rámci utkání skupinové fáze Ligy mistrů klasického tenisového kanára a cestu do osmifinále soutěže už má prakticky jistou. Dalo by se čekat, že po takovém vystoupení budou sociální sítě plné pochvalných komentářů. Nicméně fanoušci si i přesto našli téma, kvůli kterému mohli na svůj tým nasazovat.

Real Madrid včera s přehledem přejel Galatasaray Istanbul 6:0. Bílý balet podal konečně velmi dobrý výkon. Nutno ale podotknout, že mu k tomu hodně přispěla (ne)kvalita tureckého klubu. Předvedený výkon hostujícího týmu totiž zůstal daleko za očekáváním. Každopádně duše madridského fanouška byla po delší době opět pohlazena.

Nicméně i po takové kanonádě příznivci vyhrabali téma, za které mohli madridský klub, respektive jeho kapitána Sergia Ramose zkritizovat. A to kvůli penaltě. Ta se zahrávala po faulu na Kroose ve 14. minutě. V tu dobu již Real vedl 2:0, když se o branky postaral 18letý mladíček Rodrygo Goes. Nejprve ve 4. minutě po kličce do protipohybu bránícího hráče uklidil míč přesně k tyčce, aby tři minuty nato hlavou usměrnil za záda gólmana Muslery centr z kopačky Marcela.

Brazilskému mladíčkovi se tak nabízela jedinečná možnost vstoupit do fotbalových dějin a stát se fotbalistou, který v historii Ligy mistrů zaznamená nejrychlejší hattrick. Doposud tento primát drží Marco Simone, který v roce 1996 v zápase Rosenborg - AC Milán nasázel tři góly za 24 minut. Dokonce si ho na penaltu žádaly i tribuny stadionu Santiaga Bernabéua. Nicméně na penalty je v Realu určený kapitán Ramos, který se nenechal zviklat naléháním a pokutový kop šel zahrát sám a další "panenkou" ho i proměnil.

Rodrygo nakonec přeci jen hattricku dosáhl a jeden rekord tak má. Je totiž nejmladším fotbalistou, který zaznamenal čistý hattrick. Podařilo se mu to ve věku 18 let a 301 dnů. Za ním je v tabulce Kylian Mbappé, jemuž se to podařilo, když mu bylo 20 let a 306 dnů.

Ramos to pak ale na sociálních sítích pěkně schytal.

„18letý Rodrygo dal dva góly a měl šanci dát rekordní hattrick za deset minut. Real kopal penaltu...Ujal se jí ale Ramos a dal gól. Neuvěřitelná sviňárna," napsal Elliot Hackney. „Real Madrid dostal penaltu a 18letý Rodrygo mohl zkompletovat svůj první hattrick v klubu. Anebo Sergio Ramos mohl trvat na tom, že ji kopne on. A po panenkovsku ji dal. Nikdy se nezmění," tweetovala situaci z úvodu zápasu televizní společnost BT Sport. „Rodrygo dal dva góly za 7 minut. Ve 14. minutě dostal Real výhodu pokutového kopu, byla to šance pro Rodryga zaznamenat hattrick. Místo toho skóroval Ramos. Je to neuvěřitelný bastard," komentoval Paddy Power.

A jaký je váš názor na nastalou situaci? Měl se Ramos vzdát pokutového kopu ve přospěch Rodryga?

Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.