Zpět na » Primera Division » Barcelonu krátký výpadek stál body v Levante, Real ale možnost jít do čela nevyužil

Primera Division - Barcelonu krátký výpadek stál body v Levante, Real ale možnost jít do čela nevyužil

Barcelonu krátký výpadek stál body v Levante, Real ale možnost jít do čela nevyužil © standard.co.uk - Sergio Ramos

0

02.11. - REVIEW Konec neporazitelnosti. Barcelona táhla šňůru sedmi vítězných zápasů a na stadionu v Levante to vypadalo, že na ní přidá další korálek. Jenže vedení 1:0 jí během sedmi minut druhého poločasu po třech inkasovaných gólech proteklo mezi prsty. Zaváhání lídra ale nevyužil druhý tým tabulky Real Madrid. Ten doma jen remizoval s Betisem 0:0.

Levante UD 3:1 Barcelona

Góly: 61. Campaňa, 63. Mayoral, 68. Radoja - 38. Messi z penalty

Levante UD: Aitor Fernández - Miramón, Postigo, Vezo, C. Clerc - Melero, Radoja, Campaña (87. Cabaco) - E. Bardhi (62. Rochina) - B. Mayoral, Morales (82. N. Vukčević)

FC Barcelona:
Ter Stegen - S. Roberto, Piqué, Lenglet, N. Semedo - Arturo Vidal (65. Busquets), F. de Jong, Arthur (67. Fati) - Messi, L. Suárez (41. C. Pérez), Griezmann

Pro trenéra Valverdeho je stadion Levante zřejmě zakletý. Do dneška tu hrál s Barcelonu třikrát a vyhrál jen jednou. Na nápravu bilance to z počátku vypadalo dobře. Barca sice nebyla lepší, ale měla na kontě několik ohrožení branky Aitora, hlavně z kopačky Griezmanna.

Do vedení šla ve 38. minutě. Semedo pronikl po levé straně do vápna, kde ho srazil Miramón. Rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Messi si vzal balón a s přehledem penaltu proměnil.

Jenže vedoucí gól je spojen s velkou polemikou. Ačkoliv samotnou penaltu VAR posvětil, celé akci předcházel ofsajd Griezmanna, který rozhodčí vůbec neřešili.

Ačkoliv Levante logicky dohrávalo poločas schlíple, do druhé půle vstoupilo s úplně jinou mentalitou. Žádná poraženecká nálada, nic takového. Domácí tým šel za vyrovnávací brankou a nakonec obdržel odměnu mnohem větší, než si možná sami hráči dokázali představit.

V 61. minutě využil Campaňa lehký nesoulad v zadních řadách azulgranas a tvrdou ránou srovnal skóre. Hned vzápětí Mayoral další umístěnou střelo pokořil Ter Stegena, který se po jeho projektilu natahoval marně a sedm barcelonských minut hrůzy dokončil Radoja, který prostřelil houštinu těl a jeho střelu ještě ztečoval za záda barcelonského gólmana Busquets.

Messi sice v 74. minutě dal naději svým barvám, snížil na 2:3, nicméně gól tentokrát VAR neuznal, protože Griezmann se zapomněl v ofsajdu.

Real Madrid 0:0 Betis Sevilla

Real Madrid: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, F. Mendy - Kroos, Casemiro, Modrić - Rodrygo (65. Vinícius Júnior), Benzema (84. Jović), Hazard.

Betis: Robles - Emerson, Mandi, Feddal, Sidnei, Moreno (90+4. Barragán) - Guardado, Bartra, Canales - Loren (74. Iglesias), Fekir (90+6. Gutiérrez).

Real Madrid po zaváhání Barcelony promarnil možnost vrátit se do čela ligové tabulky. Začátek zápasu byl sice z jeho strany velmi nadějný, nicméně Los Blancos nedokázali takový herní obrázek udržet po celé utkání, postupně se začali vytrácet a hostující tým naopak výkonnostně rostl. Velkým problémem, který trápí současný Real Madrid, je gólová produktivita.

Real se opravdu pustil do soupeře bez ostychu a brzy ochozy stadionu Santiaga Bernabéua mohly vybuchnout radostí. Eden Hazard si proklestil cestu od postranní čáry až do samotné blízkosti branky Betisu, akci zakončil i trefou do sítě, ale VAR radost příznivcům Bílého baletu zkazil, neboť belgický fotbalista vybíhal z ofsajdové pozice.

Betis následně ožil, nebezpečně dokázal vypálit Fekir, před přestávkou také Loren, na straně domácích se zaskvěl brankář Joel Robles proti Ramosovi.

Ve druhé půli se ve vynikající příležitosti objevil v 65. minutě obránce Mendy. Postupoval sám na Joela, ale síť trefil pouze z boku. Deset minut před koncem se domácí tým dožadoval penalty, Feddala trefila přihrávka ve vápně do ruky, nicméně VAR to nepovažoval za prohřešek proti pravidlům. V poslední minutě základní hrací doby pak jedinečnou příležitost rozhodnout zazdil Vinícius a v závěrečných sekundách ještě Feddal ve spolupráci s gólmanem vykopávali míč po závaru v šestnáctce prakticky z brankové čáry.