Zpět na » Primera Division » Real se s posledním celkem tabulky nemazlil, uštědřil mu bůra

Primera Division - Real se s posledním celkem tabulky nemazlil, uštědřil mu bůra

Real se s posledním celkem tabulky nemazlil, uštědřil mu bůra © standard.co.uk - Rodrygo vstřelil první gól zápasu

0

30.10. - REVIEW Jednoznačným skóre skončil zápas 11. kola mezi Realem Madrid a Leganés. V malém madridském derby kraloval Bílý balet, který poslednímu celku tabulky španělské ligy uštědřil rovnou hned pět branek. Madridský klub se posunul na druhou příčku tabulky.

Real Madrid 5:0 CD Leganés

Góly: 7. Rodrygo, 8. Kroos, 24. Ramos z penalty, 69. Benzema z penalty, 90. Jović

Real Madrid: Courtois - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Valverde (75. Isco), Casemiro, Kroos (62. Modrić) - Rodrygo, Benzema (70. Jović), E. Hazard.

Leganés:
Soriano - Bustinza (72. Rosales), Tarín, Omeruo, J. Silva - Rivera, Awaziem - Braithwaite, Óscar Rodríguez (66. Ruibal), Rodrigues (56. Recio) - En Nesyri

Vstup Realu do zápasu byl z kategorie snů. První dvě střely na branku skončily gólem a po osmi minutách už bylo o zápase v podstatě rozhodnuto. V sedmé minutě nejprve vrátil před branku přetažený centr Marcela Karim Benzema a volný Rodrygo otevřel snadno skóre.

Neuběhlo ani šedesát sekund a Benzema se znovu zapsal do střelecké listiny jako gólový asistent, když jeho pobídku tentokrát využil Toni Kroos.

Uběhla slabá čtvrthodinka a Real svůj náskok ještě navýšil. Brankář Soriano totiž srazil Hazarda v úniku a kopala se penalta. Kapitán Ramos ji neproměnil, nicméně podle VAR gólman Leganés vyběhl dříve, než měl a celý proces se musel opakovat. Podruhé už se madridský obránce nemýlil a dostal Real do tříbrankového vedení. Velkou šanci po půlhodině hry ještě zazdil Valverde, který z malého vápna překopl svatyni Juana Soriana.

Ve druhém poločase Real trochu šetřil síly, nicméně v 67. minutě po střele zpoza vápna napálil Benzema tyč. Hned v další akci fauloval Omeruo ve vápně Modriće a k další penaltě se tentokrát postavil Benzema a s přehledem ji proměnil - 4:0.

Místo francouzského útočníka pak přišel do hry Luka Jović a když už se zdálo, že jeho gólové trápení v novém angažmá skončilo, byl mu dosažený gól odvolán videorozhodčím. V 80. minutě měl Real další z velkých šancí, Hazard se na levé straně prosadil přes bránícího hráče, poslal přihrávku před branku, kde k ní měl velmi blízko Varane, ale nepochopitelně se neobtěžoval udělat krok vpřed a míč kolem něj jen proletěl.

V úplném závěru zápasu se nakonec přeci jen dočkal Jović. Hlavou poslal do sítě centr Carvajala a mohl tak oslavit první trefu v dresu Bílého baletu.

Další zápasy 11. kola Primera División
Betis - Celta 2:1 (8. Emerson, 90. Fekir - 70. Aspas z penalty)
Athletic - Espanyol 3:0 (4. a 17. Muniain, 79. Gómez vlastní)
Real Sociedad - Levante 1:2 (47. Willian José - 24. Bardhi, 40: Mayoral)
Valencia - Sevilla 1:1 (81. Sobrino - 45. Ocampos)
Barcelona - Valladolid 5:1 (34. a 75. Messi, 3. Lenglet, 29. Vidal, 77. Suárez - 15. Kiko Olivas)
Alavés - Atlético 1:1 (83. Lucas Pérez - 70. Morata)