Zpět na » Primera Division » Realu Madrid se zhodnocují hráči, které má na hostování

Primera Division - Realu Madrid se zhodnocují hráči, které má na hostování

Realu Madrid se zhodnocují hráči, které má na hostování © FotbalPortal.cz -

0

Líbilo se

25.10. - Real Madrid musel během léta uvolnit z kádru hráče, u nichž se předpokládalo, že by od trenéra Zidana nedostávali příliš velký prostor na trávníku. Záměr byl jasný, dopřát jim zápasové minuty, ale vedle toho je také případně nechat zviditelnit pro eventuální kupce. Zvýšit jejich tržní hodnotu. A to se zatím, minimálně u těchto čtyřech fotbalistů, podařilo.

Bylo evidentní, že trenér Zidane s nimi nepočítal. Nehodili se mu do koncepce, nebo je považoval za ještě nepříliš vyzrálé. Proto museli putovat na hostování. V létě hned několik kmenových hráčů madridského Realu muselo opustit Santiago Bernabéu a vydat se na cestu jiným směrem s nadějí, že jim roční služba na jiné adrese zlepší pozici v Bílém baletu. V případě těchto čtyř fotbalistů může panovat spokojenost jak u vedení klubu, tak i hráčů samotných.

Dani Ceballos

V létě středový záložník odešel na hostování do Arsenalu s tím, že by se jednou do kádru Realu vrátil a pokusil se definitivně prorazit. Start v novém angažmá pro něj ale byl natolik dobrý, že se Kanonýři i sám Ceballos začali vyjadřovat v tom smyslu, že by hostování změnili v trvalý přestup. Angličané údajně nabízeli 30 milionů eur, ovšem Real chtěl 35. I tak je to méně, než cena, kterou uvádí specializovaný server Transfermarkt, který Španěla cení na 45 milionů eur. V každém případě ale cena hráče od jeho odchodu z Madridu stoupla o 15 milionů eur.

Martin Odegaard

U norského ofenzivního fotbalisty už to snad vypadá na definitivní průnik mezi elitu. V létě ho Real Madrid poslal na dvouleté hostování do Realu Sociedad San Sebastián a dvacetiletý Seveřan každý týden baví diváky sledující španělskou ligu skvělými kousky, ukazujíc talent, který v něm doposud spokojeně dřímal. Také v jeho případě šla cena dle Transfermarktu nahoru. Sice jen trochu, ale šla. Z 15 milionů eur na současných 20. A jestli bude pokračovat v nastoleném trendu, poroste ještě výš.

Sergio Reguilón

K duhu jde hostování v Seville i levému obránci Sergiu Reguilónovi. Ten si okamžitě vybojoval místo v základu trenéra Lopeteguiho, stal se jedním z pilířů týmů a mnozí kritizují kouče Zidana za rozhodnutí poslat ho pryč z Madridu a nechat si v kádru Marcela a investovat 50 milionů eur do Mendyho. Cena hráče, který se dokonce poprvé dostal i do nominace španělského reprezentačního kouče Morena, stoupla z 15 na 22 milionů eur.

Takefusa Kubo

Japonský Messi už v přípravě, ještě v dresu Realu, na sebe upozorňoval zajímavými výkony. Osmnáctiletý talent se drze potýkal s hvězdnými soupeři. A ačkoliv byly chvíle, kdy se spekulovalo o jeho možném setrvání v kádru Zidana, nakonec zvítězil zdravý rozum a klub ho poslal na hostování. Sám si vybral Mallorcu, kde se postupně víc a víc zapojuje do hry. A odrazilo se to i na jeho tržní hodnotě. Před odchodem na Baleárské ostrovy činila 2 miliony eur, teď už vylezla na deset.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

2 tam podle mě ještě mají budoucnost a to jsou Odegaard a Kubo, Ceballos bude chtít odejít a pro Reguilona tam nebude místo

Tomguncz9
Reklama
Reklama
Nejnovější články