Zpět na » Primera Division » Courtois včera Real konečně podržel: Nepochybuji o sobě, vím, jaký jsem brankář

Primera Division - Courtois včera Real konečně podržel: Nepochybuji o sobě, vím, jaký jsem brankář

Courtois včera Real konečně podržel: Nepochybuji o sobě, vím, jaký jsem brankář © ajansspor.com - Thibaut Courtois

0

Líbilo se

23.10. - Málokdy mohl být gólman Thibaut Courtois po zápasech Realu označen za klíčového muže v tom pozitivním smyslu slova. Včera tomu tak ale bylo. V Istanbulu se proti Galatasaray zaskvěl důležitými zákroky, kterými pomohl Bílému baletu k zásadní výhře, jež situaci Bílého baletu ve skupině položilo z hlediska postupu do mnohem optimističtější roviny.

Hodně kritických hlasů musel v posledních dnech snášet gólman Realu Madrid Thibaut Courtois. Gólman, který sebral" místo oblíbenci fanoušků Keyloru Navasovi, nebyl schopen brilantními výkony opodstatnit svůj přestup. Vždy byl vidět spíše jako padouch, než hrdina. Vždy se na něj spíše ukazovalo prstem, než vynášelo do nebes.

Courtois potřeboval odchytat několik zápasů na desítku, aby tuto auru, která kolem něj kroužila, rozbil. Snad prvním z nich byl ten včerejší proti Galatasaray, v istanbulské Türk Telekom Areně.

Už v úvodu udržel akcie svého mužstva. Dvěma klíčovými zákroky, nejprve proti Andonemu a posléze i Belhandovi ukázal, že nejlepší gólman MS 2018 je ten, kterého koupil Real Madrid a nikdo jiný.

Po zápase se vyjádřil i ke své ne zrovna pohodové situaci, kterou prožívá v Madridu. Nikdy o sobě nepochybuji. Vím, jaký jsem brankář. Ale uvědomuji si, za jaký tým hraji, že kolem něj jsou lidé, kteří hrozně rádi kritizují. Ale mě zajímají jenom ty konstruktivní kritiky," uvedl.

Dnes to bylo moc důležité utkání, museli jsme za každou cenu vyhrát, abychom si uchovali šanci na postup v Lize mistrů. Na stadionu Galatasaray bývá hodně rušno, byli jsme nabuzení od samého začátku. Oni měli nějaké šance, ale ty jsem dobře chytil," pokračoval Courtois.

Právě v motivaci a nasazení byl v posledních zápasech hlavní problém Realu. Courtois potvrdil, že v utkáních, jako bylo to včerejší, není třeba žádné extra dávky motivace. To už by bylo špatné, kdyby vás nemotivovaly takováto utkání, s takovou atmosférou a prostředím. Všichni jsme byli hodně namotivovaní. Přesně takhle by mělo vypadat nasazení, které musíme do zápasů dát. Takhle vyhrajeme spoustu zápasů."

Jenže Bílý balet dál sráží nízká produktivita. Jediným střelcem byl včera Toni Kroos. Když jsem se po zápase podíval na velkoplošnou obrazovku, viděl jsem, že jsme měli nějakých 25 střel. Měli jsme šance, které mohly skončit gólem a trochu jsme si to zkomplikovali. Klidně to mohlo skončit 1:1, protože jsme nedali ten druhý gól."


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
F4BRE - 23.10. Odpovědět

Konečně někdo kdo o Courtoisovi nepochybuje ...

F4BRE
Wazz - 23.10. Odpovědět

Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3

Wazz
Reklama
Reklama
Nejnovější články