Zpět na » Primera Division » 7 hříchů, které trápí současný Real Madrid

Primera Division - 7 hříchů, které trápí současný Real Madrid

7 hříchů, které trápí současný Real Madrid © FotbalPortal.cz -

2

Líbilo se

21.10. - NEPŘEHLÉDNĚTE Při pohledu na tabulku by nezaujatý fanoušek mohl říct, že je v Realu Madrid všechno v pořádku. Druhé místo v tabulce, oproti loňsku zlepšení o čtyři body, až o víkendu první porážka. Nicméně na tým vedený trenérem Zidane se snáší kritika. Z tisku, od fanoušků...

Fanoušci Realu, ani média, která mapují jeho situaci, nezáří spokojeností. A to přesto, že Los Blancos jsou druzí a poslední tři kola dokonce tabulku vedli. Oproti stejnému období loňského roku nastřádal o čtyři body víc. Jenže herní projev je jedním slovem tristní. Po letních slibech všichni čekali posun dál. Tady jsou zatím očekávání nenaplněna. Fanoušci jsou spíše skeptičtí.

Zpochybňovaný Zidane

Marná sláva, Zizou ve své druhé etapě u týmu rozhodně nedosahuje úspěchů svého prvního působení. Z dvaceti zápasů La Ligy jich dokázal vyhrát jen deset. Zdaleka se nepřibližuje úspěšnosti svého předchůdce Solariho (70,6%). Slibovanou revoluci, byť ne vlastní vinou, nedokázal uskutečnit. Nicméně co už mu fanoušci vyčítají právem, je neschopnost reagovat na nepříznivý vývoj zápasu adekvátními střídáními, dostatečně motivovat a nabudit mužstvo. Zkrátka na to, jaký má k dispozici kádr, z něj nedokáže vyždímat víc. Navíc pokud zítra mužstvo nevyhraje v Istanbulu s Galatasaray, může být klidně odvolán.

Nedostatečná koncentrace

Není to poprvé, co Real vstoupil do zápasu tou špatnou nohou. Naposledy na Mallorce inkasoval branku už v 7. minutě. Nedostatečná koncentrace v úvodu utkání stála Bílý balet body. Ve zbytku zápasu s nepříznivou situací nedokázal nic udělat.

Slabé nasazení

To je stará bolest madridského klubu. Přístup, nasazení, je úplně jedno jak to kdo pojmenuje. Zkrátka hráčům Realu (až na několik výjimek) se nechce moc běhat, tvrdě makat. Madridským schází agresivita, prohrávají souboje o balón a na základě toho s nimi hrají vyrovnanou partii i týmy, které by teoreticky měly být na mnohem nižší úrovni.

Benzemovi schází parťák

Dalším defektem Realu je produktivita. Respektive rozložení střelecké odpovědnosti na ostatní členy týmu. Ta nyní téměř výhradně leží na Karimovi Benzemovi. Ten dal za 882 minut šest gólů. Následují ho v pořadí Bale s Casemirem, který má každý po dvou gólech. Mnohem víc se čeká třeba od Viníciuse, který se dokáže do šancí dostat, ale jeho koncovka je katastrofální a především od Joviće. Ten přišel s nálepkou střelce, ale zatím na první trefu stále čeká.

Zranění

Určitě to není výmluva, ale Real od letní přípravy sužuje neuvěřitelné množství zranění. Už jich je celkem dvacet, z toho 14 jich byl svalového charakteru. Rozhodně týmu nepřispívají ani reprezentační pauzy, z nichž se třeba Casemiro nebo Vinícius vrátili unaveni, Modrić a Bale zranění.

Isco

Isco je bezpochyby výtečný hráč a je alarmující, jak je tento fotbalista totálně z formy. V Realu nikdy nebyl pevným hráčem základu, ale letos je jeho přítomnost v sestavě vzácná. Navíc své minuty nedokáže využít k tomu, aby si o místo v sestavě řekl. Že s jeho formou není něco v pořádku si povšiml už i reprezentační trenér. Na srazy španělského nároďáku Isco jezdil, i když se mu v Realu nedařilo. Byl to pro něj balzám na bolavou duši. Teď už se do nominace nevešel vůbec.

Courtois

Belgický gólman je terčem kritiky vlastně od chvíle, kdy přišel z Chelsea. Fanoušci milovali Navase a nesmířili se s tím, že mu někdo cizí, který navíc není lepší než on, sebral pozici jedničky. Nevole vůči němu pokračuje i ve chvíli, kdy Navas zmizel v PSG. Od gólmana jeho pověsti se čeká víc. Gól inkasovaný na Mallorce možná nejde úplně na jeho vrub, nicméně procento úspěšnosti jeho zásahů by mělo být vyšší. Statistika, která odhaluje, že dostal víc gólů (12), než nasbíral úspěšných zákroků (11), mluví za vše.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 22.10. Odpovědět

Mourkův čas přichází... Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3

Wazz

Isco ten měl utéct pryč už tak 3 roky zpátky, musí si vybrat klub kde bude hvězda a tam může ještě stihnout naplnit svůj potenciál

Tomguncz9
Kuzma - 21.10. Odpovědět

Spousta podobenství s United. Smajlík 7

Kuzma
Cornero - 21.10. Odpovědět

to ani nevim..oni byli pres nic moc vykony do tohoto vikendu prvni v lize my jsme v nejhorsi tretine tabulky

Cornero
Reklama
Reklama
Nejnovější články