Zpět na » Primera Division » Parádní výkon De Jonga. Tleskali mu dokonce i fanoušci soupeře

Primera Division - Parádní výkon De Jonga. Tleskali mu dokonce i fanoušci soupeře

Parádní výkon De Jonga. Tleskali mu dokonce i fanoušci soupeře © tribuna.com - Frenkie de Jong

0

Líbilo se

20.10. - Vypadá to tak, že záložník Frenkie de Jong se konečně chytil a v Barceloně začíná předvádět výkony, které se od něj před sezónou čekaly. Včera předvedl v Eibaru skvělou exhibici a jeho výtečný výkon ocenili potleskem dokonce i fanoušci soupeře.

Barcelona včera na stadionu Ipurua v Eibru předvedla velmi dobrý výkon a zvláštní pochvalu si určitě zaslouží všichni tři útočníci Messi, Suárez a Griezmann. Ukázali, že budoucí spolupráce této útočné formace by mohla přinést spoustu radosti fanouškům azulgranas, navíc každý z nich jednou pokořil domácího brankáře Dmitroviće.

Kdo ale sklidil ovace a uznání největšího rozměru, byl bezesporu holandský záložník Frenkie de Jong. Perfektní s míčem u nohy, kdy rozdával geniální pasy a řídil hru blaugranas, ale i bez něj, schopen vybojovat míč, napadat, pokrývat hráče.

Takový parádní výkon neušel pozornosti ani fanouškům Eibaru na tribunách. Když byl de Jong v 79. minutě střídán Ivanem Rakitićem, neváhali ho vyprovodit na střídačku mohutným potleskem. Pěkné gesto od domácích příznivců.

De Jongovi samozřejmě tento detail neunikl a fanouškům Eibaru za něj poděkoval. „Bylo to úžasné, mohu jen poděkovat," pronesl po utkání, které skončilo výhrou 3:0.

„Bylo hrozně důležité, že se nám podařilo po reprezentační pauze vyhrát. Věděli jsme, že nás Eibar bude hodně napadat už u naší branky, upozorňoval nás na to trenér. My ale dokázali hrát velmi rychle," dodala letní posila Barcelony, která klubovou pokladnu přišla na 75 milionů eur.

Ačkoliv na začátku sezóny byly jeho výkony lehce zpochybňovány, postupem času mu trenér Valverde našel ideální pozici na trávníku a i sám de Jong už se cítí uvnitř mužstva mnohem lépe. V tuto chvíli je už pro barcelonského kouče nepostradatelným fotbalistou a spolu s Arthurem a Busquetsem tvoří základní blok barcelonského týmu.

V průběhu týdne o něm v superlativech hovořil i hvězdný útočník Barcelony Lionel Messi. „Pro něj to zas nebylo tak obtížné adaptovat se do týmu, protože Ajax má podobnou filozofii jako Barca. Vyrůstal ve stejné fotbalové myšlence, ačkoliv tam hrál na trochu jiné pozici, ne jako vnitřní záložník. Jako pivot se sice cítí mnohem pohodlněji, ale na novou roli se adaptoval dobře," vysekl De Jongovi poklonu.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
FCBzUSA - 20.10. Odpovědět

Však hral dobře myslim že v nem bude budoucnost pro barcu

FCBzUSA
Azhus - 20.10. Odpovědět

On ty skvělé výkony ukazuje každý zápas řekl bych že to je nejlepší nákup za posledních několik let ten kluk je už teď absolutní špička

Azhus
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články