Zpět na » Primera Division » Potvrzeno: El Clásico je kvůli situaci v Katalánsku odloženo. Datum je ale ve hvězdách

Primera Division - Potvrzeno: El Clásico je kvůli situaci v Katalánsku odloženo. Datum je ale ve hvězdách

Potvrzeno: El Clásico je kvůli situaci v Katalánsku odloženo. Datum je ale ve hvězdách © as.com - Messi s Ramosem

0

Líbilo se

18.10. - To, o čem se doposud jenom spekulovalo, se stalo skutečností. Souboj mezi Barcelonou a Realem Madrid, tradiční El Clásico, se neodehraje v původně stanoveném termínu 26. října vzhledem k napjaté situaci, která aktuálně panuje v Barceloně, potažmo v celém regionu. Oba kluby se teď musí domluvit na náhradním termínu.

Velkou vlnu nepokojů a manifestací rozpoutal v celém Katalánsku rozsudek nad politiky, kteří zorganizovali v říjnu 2017 referendum o nezávislosti regionu na Španělsku, jež bylo dle španělských zákonů nelegální. Tvrdé tresty v rozmezí 9-13 let přinutily lidi vyjít do ulic a protestovat.

Jelikož Barcelona je hlavním městem regionu, jsou zde projevy nesouhlasů a potyčky s pořádkovými složkami nejčastější. Příští týden, v sobotu 26. října, se mělo na barcelonském Camp Nou odehrát ostře sledované El Clásico, ligový souboj mezi Barçou a Realem Madrid.

Jenže na stejný den je v Barceloně naplánována i obří demonstrace a vedení La Ligy se obávalo o bezpečnost. Jednak na stadionu, ale zejména v jeho okolí a celém městě. Proto navrhlo buď vyměnit pořadatelství, kdy by se zápas odehrál v Madridu, nebo ho odložit na jiný termín. Jelikož první alternativu oba kluby zavrhly, přistoupilo se nakonec na druhé řešení.

Dnes toto rozhodnutí soutěžní výbor oficiálně potvrdil. V sobotu 26.10 od 13.00 se El Clásico hrát určitě nebude. Nicméně náhradní datum ještě stanoveno nebylo. Ve hře je totiž několik variant. Prvním termínem, který se bral v potaz, byl 18. prosinec. Jenže možnost hrát tak významné utkání uprostřed týdne se nezamlouvalo prezidentovi La Ligy Javieru Tebasovi, který navíc poukázal na to, že ten den jsou plánovány utkání poháru Copa del Rey.

Druhým návrhem byla sobota 7. prosinec. Kvůli tomu by se ale musel překopat program La Ligy. Na ten den je totiž naplánováno kompletní 16. kolo, jehož zápasy by se musely přesunout na termín uprostřed týdne. Barcelona s Mallorcou a Real s Espanyolem by hrály zřejmě už ve středu 4. prosince.

Situace je nyní taková, že oba kluby mají do pondělka do 10.00 čas na předložení svého návrhu termínu. Pokud ale nedojde k dohodě, stanoví definitivní datum zápasu soutěžní výbor španělského svazu.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Prodam vstupenku na odlozenej termín a děkuju všem curakum ze Spanelska

sonnyblack
Zedman - 18.10. Odpovědět

Chtěl si říct z Katalánska Smajlík 7

Zedman

Nechtěl. Můžou za to jak Katalánci, tak Španělé

sonnyblack
COKO - 18.10. Odpovědět

Smajlík 2 ach ty tvé komplexy

COKO
cukr - 18.10. Odpovědět

Katalánci to chtěli odehrát. Kokoti z Madridu mají strach s tou jejich formou, tak to raději přeložili

cukr
Zedman - 19.10. Odpovědět

Může za to nacionalismus Katalánců, ti pochodují v ulicích ne Španělé. A vedení cirkusu je v tom podporuje, takže pláčeš pěkně, ale na špatném hrobě.

Zedman
Zedman - 19.10. Odpovědět

Co to meleš za píčoviny... Jak RM tak Barca chtěli ten zápas odehrát. Navíc Barce v současné chvíli přijde odklad více vhod než RM Smajlík 7

Zedman

Zabi sa radšej a nekradni vzduch ostatným. Vážne, ja neviem prečo sa ľudia pod IQ 70 púšťajú na internet. Čo čakať od fanúšika Barcelony, čistá demencia toto. Akoby bola Barcelona v nejakej "forme" Smajlík 2

LukaModric
Cornero - 19.10. Odpovědět

Zedman: tobe prijde v demokraticke Evrope normalni ze zavrou na 8 a vic let lidi za to ze zridi referendum? Blby referendum kde pouze lidi vyjadruji svuj nazor?

Cornero
cukr - 20.10. Odpovědět

IQ houpacího koně máš tak maximálně ty. Chceš tvrdit, že Barca má horší formu než vy? Spíš fanoušek realu by napsal jen takovou blbost

cukr
Jackopz - 19.10. Odpovědět

On má vlastný svet, aj fanúšikovia Realu si o ňom myslia že je retardovany.. vobec to nerieš

Jackopz

Z dementmi sa nerozprávam, nereaguj na mňa. Dokonč si strednú školu a potom vyhľadaj odbornú pomoc. Nula.

LukaModric
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články