Zpět na » Primera Division » El Clásico v ohrožení? Chaos v Katalánsku může mít vliv na pořádání zápasu mezi Barcelonou a Realem

Primera Division - El Clásico v ohrožení? Chaos v Katalánsku může mít vliv na pořádání zápasu mezi Barcelonou a Realem

El Clásico v ohrožení? Chaos v Katalánsku může mít vliv na pořádání zápasu mezi Barcelonou a Realem © FotbalPortal.cz -

2

Líbilo se

16.10. - Už příští sobotu by se mělo hrát tradiční El Clásico, jeden z nejsledovanějších zápasů na světě mezi Barcelonou a Realem Madrid. A podmiňovací způsob je v tuto chvíli zcela na místě. Kvůli nepokojům v katalánské metropoli je totiž jeho pořádání v ohrožení.

Velmi rozjitřená atmosféra nyní panuje v katalánské metropoli Barceloně poté, co Nejvyšší soud udělil tvrdé tresty politikům, kteří měli podněcovat separatistické hnutí a svolali referendum v roce 2017 za odtržení Katalánska od Španělska. V rozmezí od 9 do 13 let.

V celém regionu se nyní protestuje v ulicích proti takovému rozsudku, konají se pochody, nezřídka dochází na střety civilistů s policisty.

A do toho všeho by se mělo konat El Clásico na Camp Nou mezi Barcou a Realem. Sice až příští sobotu, 26. října od 13 hodin. Problém ovšem je to, že platforma Tsunami Democràtic na stejný den svolává obří demonstraci.

Proto už vedení La Ligy začalo jednat. Kontaktovalo vedení obou klubů a navrhlo jim, aby si Barca s Realem vyměnily pořadatelství plánovaného utkání. Že by se místo na Camp Nou uskutečnilo na madridském Bernabéu a ve druhé části soutěže by pořadatelství připadlo Barceloně.

Proti tomu se ale oba kluby ohradily. Real namítá, že by se tím ovlivnila regulérnost soutěže a mělo to vliv i na ostatní kluby. Navíc prý budou v té době probíhat na Santiagu Bernabéu drobné úpravy. Mimochodem Barcelona už 1. října 2017, kdy probíhalo výše uvedené referendum a panovala podobně vyhrocená situace, požadovalo po vedení La Ligy odložení ligového utkání s Las Palmas. To ale na základě informací policie, která zaručila, že vše bude probíhat bez incidentů, žádost zamítla.

Další možností, která se ještě probírá, je změna termínu klíčového utkání. To by Realu Madrid nevadilo, Barcelona se k takové možnosti ještě nevyjádřila.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

...L Smajlík 13 L !!!

TuffGong

Jojo zrovna až včera mi došlo proč Španělsko nikdy neuznalo nezávislost Kosova.
No nevím je to těžký dilema. Na jednu stranu Katalánsko podporuju a nezávislost bych jim umožnil, na druhou stranu to může odpálit tak silnou vlnu nových "demokratických" protestů že jsem na straně Španělska... tak jako tak, obávám se že momentální situace je ve společnosti neudržitelná a je potřeba ohromná změna pokud nechceme čelit velkým geo-sociolo-ekonomickym problémům... snad se najde kdokoli, kdekoli na světě.

Bal-lack
Wazz - 17.10. Odpovědět

..stačí se podívat co se děje v Hong Kongu..Venezuele..Moskvě..co předvádí Trump.. Saudi..Erdogan..Putin...čínskej Panda ..u nás Babiš a po něm potopa...svět se v prdel obrací a my můžeme jen koukat...

Wazz
F4BRE - 17.10. Odpovědět

Absolutní souhlas, začíná to jít hodně rychle z kopce

F4BRE

Až se všechno kolem posere, matička Rus se jen otočí, aby se podívala, co se stalo a půjde dál svou cestou. Díky Putinovi.

NoIscoNoDisco
Wazz - 17.10. Odpovědět

Smajlík 3 https://www.youtube.com/watch?v=xfbeove5DT0 ...mylíš toho Putina co víc a víc adoruje islám?? Putin rusko táhne na nový dno...vraždí novináře a zbavuje se politických rivalů..viz každotýdení uklizení Navalného do kriminálu...matička rus bude ráda až tenhle skůtr vymrdne z Kremlu..

Wazz

To, jak to vnímáme my tady, ať už prostřednictvím médií nebo vlastního úsudku je nicneříkající. Když se bavíš s rusama, ať už u nich doma nebo kdekoliv jinde, maj na to jasnej názor. Putin je no. 1 a slouží vlasti a lidu. To je pohled (normálních) rusů. Že zametá západomilce pod koberec, je jedině dobře. A na lidský práva bych, bejt na jeho místě, sral úplně stejně.

NoIscoNoDisco

Lid má Putina a Putin má lid. Jediný, s čim je v Rusku problém, jsou čečenci. To je ale historicky podnícený. Nevim, jestli jsi v Rusku byl, ale mentalita obyčejnýho národa je tam úplně jiná, než kdekoliv na světě. Ne nadarmo se říká, že Rusko neni stát, ale životní styl. Úcta, respekt, zájem o všeobecný blaho. Všude najdeš kriply a zmrdy, ale takoví odtamtud odjížděj, protože když je nesundá Putin, tak lidi.

NoIscoNoDisco

Je to diskuze na dlouho a já nejsem nijakej extra sympatizant k nějaký straně, ale když Rusko ustálo Napoleona a Hitlera, ustojí cokoliv a za jakoukoliv cenu a ty lidi tam, jsou připravený na to cokoliv. Jestli bych chtěl v době nějaký, pro mě nepředstavitelný, krize někde žít, je to Rusko.

NoIscoNoDisco
Wazz - 17.10. Odpovědět

Smajlík 3 Smajlík 3 jestli zbrojení a chrastění zbraněma na úkor hladu a bídy vlastní populace je nějaká známka služby vlasti a lidu tak OK asi o tom máme každej jinou představu.... Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 90% mladých rusů zdrhá studovat na západ ale to jsou podle tebe asi taky kriplové a zmrdi co je měl dostat lid nebo Putin...ještě tu pohádku o slovanských bratrech z ruska a máš ten guláš v hlavě kompletní kámo... Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2

Wazz
Wazz - 17.10. Odpovědět

slušných rusů je hodně málo..měl jsem tu čest jich pár potkat a pokaždé s nimi byli jen problémy..což se o češích v zahraničí dá říct s naprostým klidem taky...tohle máme jako národy spolčné...

Wazz
Wazz - 17.10. Odpovědět

jinak pro mě naní v současné době Putin problém...hraje si na svým písečku nezajímá mě..spíš mě sere ten tureckej hajzl...

Wazz
Cornero - 17.10. Odpovědět

Rusko ustoji cokoliv ale v jakym stavu. Oni maj jen zdroje ale nic neumi vyrobit. Neumi si vyrobit nic nez veci na valceni..ti ziji jen z toho ze maj plyn, ropu a je jich tri prdele a jsou tezce v podruci rezimu takze si moc na Putina nevyskakuji..ti co maj prachy tak posilaj svoje deti na zapad

Cornero

Ano, neshodneme. Ale to nevadí. Smajlík 7

NoIscoNoDisco
Wazz - 17.10. Odpovědět

i když s ním možná uplně nesouhlasím tak tůj názor samozřejmě respektuju... Smajlík 7 a jak píšeš rusko to je diskuse na sakra dlouho... Smajlík 1

Wazz
Lazar - 17.10. Odpovědět

Karime pokud odpřísáhneš že už nikdy nepáchneš na žádnou cz stránku a nikdy se nevrátíš do čech, tak sem ochotný ti přispět na letenku. To co jsi napsal je přímo neskutečná sračka - dokonce i na tebe.

Lazar
Boca - 17.10. Odpovědět

NolscoNoDisco máš u mě palec nahoru! Vidím to úplně stejně.

Boca

Lazare, tak přispěj svou trochou do mlýna. Slovo sračka umí napsat každej.

NoIscoNoDisco
Lazar - 17.10. Odpovědět

Putin je hvězda pro lid který podléhá Ruské propagandě a cenzuře. Pro ty je super když Rusko vyvolává vojenské akce po světě a strašně to natírá západu. A ten lid vždycky všechny jeho akce nejvíc odsere.

Píšeš: "Úcta, respekt, zájem o všeobecný blaho" to jsou přesně ty hodnoty na který oligarchové ruska serou ze všeho nejvíc a Jestli si myslíš že z ruska zdrhá jen krypl a zmrd tak to vůbec nechápu jak jsi na to přišel.

Lazar
Lazar - 17.10. Odpovědět

Měl jsem tu čest bavit se s lidma co z Ruska odešli trvale na západ a v Rusku mají stále rodiny. Je obrovský rozdíl jestli mluvíš s obyvatelem Moskvy nebo naopak s někým z menších měst nebo vesnic. To co bylo v čechách před revolucí je tam stálou realitou a mnohdy i hůř.

Neměj špatnej dojem, byl bych nejraději kdyby se celý Rusko sebralo dohromady s USA a odtáhli si to vyříkat někam na Mars.

Lazar
Lazar - 17.10. Odpovědět

Chceš žít v Rusku během krize? Vždyť běž...vůbec nikdo tě nedrží a hlavně nikdo ti to nezakazuje. Žádná zeď ani ocelový drát tu na hranicích už není.

Lazar
Cornero - 17.10. Odpovědět

Isco: ted jsem si jeste jednou precetl vsechno co jsi napsal a to nemuzes myslet vazne ze bys tam v krizi chtel zit. Vzdyt my jsme tady takovy maly Rusko dle jejich vzoru meli a lidi kteri chteli mit vlastni nazory a byt svobodni byli neskutecne duseni. Jo clovek se podiva ze ze spousty sracek se dokazali dostat ale za jakou cenu? Za cenu toho ze nic nebylo, za cenu toho za na nejurodnejsim uzemi v Evrope Ukrajine (ktera byla soucasti SSSR) zpusobili hladomor s nejakejma 5 miliony mrtvejch.

Cornero
Cornero - 17.10. Odpovědět

na lidech jim nikdy absolutne nezalezelo. Vis kolik popravili vlastnich lidi? Dokonce clenu vlastni strany. Vis kolik zabili svejch vlastnich lidi pro "neschopnost" tj. ze nedokazali splnit ukol? Hosi doprkynka tady se lidi 40 let snazili dostat z Ruskyho podruci protoze clovek nemohl nic nemel nic nemohl vycestovat a byli jsme desitky let za zapadem a vas najednou svoboda kdy si muzete delat co chcete pali a sympatizujete s autoritarskym Ruskem?

Cornero

Nebudu se tu vytahovat, kde jsem všude byl a nebyl a s kym jsem mluvil. Mám na to prostě jinej názor, podloženej různejma lidma a jejich zkušenostma. Cornero, komunismus tam maj lidi pořád v krvi, ale to, co popisuješ, tam už dávno neni. Ani na Ukrajině, v Rumunsku nebo v Bělorusku. S ostatníma zeměma východního bloku zkušenost nemam. Úcta, respekt a zájem o všeobecný blaho je něco, co u nás a na Slovensku postrádám. V Rusku to v sobě lidi maj. Běžný, obyčejný, pracující lidi.

NoIscoNoDisco

A s čim teda absolutně nesouhlasim je to, že tam panuje českej předrevoluční stav. Moskva je metropole, ale na jednom fleku tam najdeš metro i pole, tudíž to nelze srovnávat s Berlínem, Vídní a jinejma imperialistickejma velkoměstama. Jsou tam lidi bohatý, chudý i obyčejný. Jsou tam zmrdi i slušný lidi. To je všude, ale v globálu... Stojim si za tim, co píšu.

NoIscoNoDisco

Ruská propaganda a cenzura je uměle vytvořená mediální entita, která se každýmu dostane pod kůži. Každej v sobě má kousek nacionalizmu a ať už historicky nebo momentálně, rusové maj důvody k hrdosti. Oligarchové jsou nafouknutá bublina, na kterou se lidi dívaj, jako na akční film se Saegalem, kde hoří půl Aljašky, protože někdo vykořisťuje dělníky na ropnejch plošinách a chystá se na jadernou válku. Oligarcha je každej vychcanej milionář/miliardář, kterej prachama obchází zákon.

NoIscoNoDisco

A takoví jsou všude na světě. Nejen v Rusku. Mě jde o obyčejný lidi.

NoIscoNoDisco

Těžko se to formuluje do pár řádků, je to diskuze k pivu.

NoIscoNoDisco
Lazar - 18.10. Odpovědět

To co jsi napsal je přesně to co jejich propaganda rozšiřuje všude a je to holej nesmysl. Historie a zároveň aktuální dění na světě tvoji demagogii úplně vyvrací. Ať už to jsou tanky na dovolený, nájemní zabijáci, hybridní válka ve všech vyspělých zemích, Bohatí rusové vyvážející peníze a bohatství kamkoli na západ, rusky snažící se sbalit fanoušky na MS apod.

Píšeš že to jsou jen novinářský bludy? Mluvil jsem s lidma co se tam narodili a žili tam desítky let než se dostali jinam.

Lazar
Lazar - 18.10. Odpovědět

Nemluvím o Moskvě která je údajně krásná a hlavně je už metropolí západního vzoru, jeď se tam podívat sám, na venkov.

Píšeš že Rusko ustálo Hitlera s Napoleonem, ale už nenapíšeš jak "ustálo" Stalina. Ten má na svědomí mrtvých možná víc jak oba dohromady.

Vážně nechápu. Ale je tu naštěstí už 30 let svoboda slova a Rusko ač se snaží se sem ještě zpátky nedostalo, tak si můžeš myslet co chceš ať je to sebevětší píčovina.

Lazar

Neber si to osobně, ale už mě to nebaví. Neshodneme se. Vidim to jinak. Kdybych neslyšel slova, který píšu, z úst lidí, který tam žijou, žili nebo tam maj rodiny, napříč Ruskem, uznám, že jsem podlehl ruský propagandě, ale tak to neni.

NoIscoNoDisco

Argument Stalinem dobrej, ale každá mince má dvě strany. To, kam to zašlo, bylo blbý v každym případě, ale v jakym stavu Rusko "převzal", že jo..? A jestli chceš zpochybňovat úmysl a prvotní záměry bolševiků a bolševismu, tak se pak opravdu nemáme o čem bavit. Nesnažim se vás tady přesvědčit, že můj názor je správnej, ale takhle to vidim a stojim si za tim.

NoIscoNoDisco
Lazar - 18.10. Odpovědět

A můžeš být rád že nejsi v rusku a máš na svůj názor nejen právo ale dokonce ho můžeš veřejně ventilovat.

Lazar
Cornero - 19.10. Odpovědět

Isco: vysvetli mi proc teda kdyz je to tam tak super proc proc tolik Rusu emigruje kamkoliv po svete. Po svete i po Praze jsou vylozene rusky ctvrte, Karlovy Vary jsou vicemene Rusky mesto jsou to vetsinou "novi" Rusove kteri prisli az po padu opony. Ti lidi ti neberu ze jsou fajn ale od Ruska jako zeme a rezimu je absolutni blaznovstvi cekat neco dobreho.

Cornero
Cornero - 19.10. Odpovědět

to ze ti nejaci lidi rekli jak maj radi Rusko a rezim je fajn ale zije jich tam 150 milionu a kolik z nich ma nejaky prehled o celostatnim deni? Tady se najde 3 miliony lidi kteri zvolil na hrad usvedcenyho prolhanyho senilniho ozralu kterej se ani neudrzi na nohou, lze jak kdyz tiskne a jeho slovo nema vubec zadnou hodnotu protoze nazory meni ze dne na den. Za Komancu tu komunisty volila vetsina lidi a bylo jim uplne u prdele ze tamhle obesili nepohodlny lidi, ze perzekuovali cele rodiny..

Cornero
Cornero - 19.10. Odpovědět

disidentu ze zabavovali majetek statkarum a podnikatelum. Mne se opravdu hrozne libi kolik lidi sympatizuje s Ruskem ale kolik z nich tam odjede zit? Na zapad emigruje rada lidi ale kolik na vychod..spis naopak z Ruska hojne migruji do Evropy a USA..takze asi v takove nirvane jak si myslis se tam nezije

Cornero
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články