Zpět na » Primera Division » Rozdíl v produktivitě na Camp Nou. Sevilla své šance neproměnila, Barca ano

Primera Division - Rozdíl v produktivitě na Camp Nou. Sevilla své šance neproměnila, Barca ano

Rozdíl v produktivitě na Camp Nou. Sevilla své šance neproměnila, Barca ano © standard.co.uk - Arturo Vidal vstřelil gól na 2:0

0

06.10. - REVIEW Lekci z produktivity udělil úřadující španělský mistr na svém domácím stadionu Seville. Ta měla především v prvním poločase vynikající příležitosti, ovšem proměnit je nedokázala. Azulgranas naproti tomu dokázali vstřelit v rozmezí osmi minut tři góly a prakticky tak rozhodli o tom, že tři body zůstanou v Katalánsku.

FC Barcelona 4:0 Sevilla FC

Góly: 27. Suárez, 30. Vidal, 35. Dembélé, 77. Messi

FC Barcelona: Ter Stegen - Roberto, Todibo (73. Araújo), Piqué, N. Semedo - Arthur (65. Busquets), F. de Jong, Arturo Vidal (70. Rakitić) - Messi, L. Suárez, O. Dembèlé.

Sevilla FC:
Vaclík - Navas, Diego Carlos, Carriço, Reguilón - Banega, Fernando, Ó. Torres (46. Jordán) - Ocampos, L. de Jong (65. Chicharito), Nolito (46. Munir)

Ve španělské lize už je vše podle předpokladů. První dvě pozice okupují mužstva, kterým byla před sezónou předurčena. V čele je po víkendu před reprezentační přestávkou Real Madrid, s odstupem dvou bodů ho těsně sleduje druhá Barcelona.

Ta dnes znovu nijak nezářila, ale zvítězila především díky smrtící osmiminutovce, v níž nasázela Seville tři branky. A také díky tomu, že přežila tři vynikající šance útočníka hostujícího týmu Luuka de Jonga.

Ten se v Seville zatím střelecky trápí. Ještě nedal ani gól, nicméně na Camp Nou si mohl svůj gólový účet otevřít hned několikrát. Nejprve ho vychytal Ter Stegen, chvíli na to jen těsně minul po rohovém kopu branku a svoji produkci zakončil hlavičkou o zem nad. Ve druhé půli pak svůj zmar dokonal nastřelenou tyčkou.

Jenže to už Barca vedla o tři branky. O tři krásné branky. První výstavní kousek vysekl Suárez, který nůžkami otevřel skóre. Nedlouho po něm si Arturo Vidal, který poprvé nastoupil v základu, naběhl do perfektně promyšleného pasu od Arthura a zvýšil na 2:0. Poločasový stav 3:0 pak zařídil Dembélé, který se před střelou krásně uvolnil přes obránce a na vzdálenější tyč překonal Vaclíka.

Sevilla vstoupila do druhého poločasu aktivně, Barcelona se marně snažila hledat díry v jejím obranném valu. Díky rychlosti sobě vlastní se to nakonec podařilo Messimu, který se proháčkoval středem, ale gól ještě nedal. Další skvělou příležitost měl Dembélé, ale balón špatně nakopl a ten letěl na tribuny místo pod horní tyčku.

V 77. minutě se už ale mohl Messi radovat z prvního letošního gólu. Z přímého kopu nedal našemu gólmanovi žádnou šanci a Barca vedla 4:0.

Chvíli předtím ještě zažil historický moment uruguayský stoper Araujo, který si odbyl křest v La Lize, nicméně na trávníku vydržel jen pár minut, než fauloval Chicharita, který se řítil do gólové šance a viděl červenou kartu. Za protesty pak dostal stejný trest i Dembélé.

Další výsledky 8. kola Primera División:

Betis - Eibar 1:1 (66. Loren - 34. Orellana z penalty)
Leganés - Levante 1:2 (76. Braithwite - 45. Roger z penalty, 49. Campaña)
Valencia - Alavés 2:1 (27. Maxi Gómez, 83. Parejo z penalty - 89. L. Pérez)
Real - Granada 4:2 (2. Benzema, 45. Hazard, 60. Modrić, 90+3. James - 69. Machís z penalty, 77. Duarte)
Mallorca - Espanyol 2:0 (37. Budimir, 73. Sevilla)
Celta - Athletic Bilbao 1:0 (73. Aspas)
Valladolid - Atlético Madrid 0:0
Real Sociedad - Getafe 1:2 (5. Merino - 69. Mata, 89. Maksimović)
Osasuna - Villarreal 2:1 (46. Roncaglia, 79. Ávila - 5. Pau)