Zpět na » Primera Division » Nevolnost? Viróza? Co bylo pravou příčinou Courtoisova poločasového střídání?

Primera Division - Nevolnost? Viróza? Co bylo pravou příčinou Courtoisova poločasového střídání?

Nevolnost? Viróza? Co bylo pravou příčinou Courtoisova poločasového střídání? © dailymail.co.uk - Thibaut Courtois

0

03.10. - Jeho střídání v poločase zápasu Ligy mistrů proti Bruggám se stalo hlavní událostí. Thibaut Courtois v úvodních 45 minutách na Santiagu Bernabéu dvakrát inkasoval a do druhého poločasu už nenastoupil a přepustil své místo náhradníkovi Aréolovi. Okamžitě se spekulovalo, jestli to nebyl trest ze strany trenéra Zidana.

Real proti Bruggám odehrál hororový první poločas, do kabin šel za stavu 0:2, přestože byl jasným favoritem utkání. Courtois určitě mohl při inkasovaných gólech udělat víc. Nicméně příčinou střídání nebyly výkonnostní důvody.

To také média okamžitě vyvrátila. Na rádiu Marca jeho redaktoři bezprostředně informovali o tom, že Courtois zamířil z trávníku rovnou do sprch, očití svědci informovali o tom, že belgický gólman měl problém i chodit. Příčinou měly být střevní problémy, což následně potvrdilo i klubové vedení. Courtois ze stadionu odjížděl na sedadle spolujezdce v autě svého otce.

Dnes ovšem OK Diario napsalo, že žaludeční problémy nebyly virového původy, nýbrž mají původ v brankářově psychice. „Thibaut Courtois trpí úzkostmi. Takovou diagnózu vyřkl lékařský tým Realu Madrid poté, co provedli testy," píše internetový deník úzce napojený na dění v madridském klubu.

Podle zpráv Courtois ještě není zcela fit a nenastoupí ani do víkendového ligového zápasu proti Granadě.

Courtois se stal terčem kritik, které míří na madridský Real. A nejde jen o tuto sezónu. Deník AS porovnal průměry inkasovaných branek v posledních působištích a z údajů je evidentní brankářův výkonnostní pokles. Zatímco v belgické reprezentaci si drží velmi dobrý průměr 0,66 inkasovaných branek na zápas, v Atléticu měl 0,81, v Chelsea si pohoršil na 0,99 a nyní v Realu má po více než roce 1,37.

Trenér Zidane přesto drží nad gólmanem ochrannou ruku.