Zpět na » Primera Division » Prohrát s Chelsea nebyla žádná katastrofa. V Realu je to jiné, srovnává Hazard

Primera Division - Prohrát s Chelsea nebyla žádná katastrofa. V Realu je to jiné, srovnává Hazard

Prohrát s Chelsea nebyla žádná katastrofa. V Realu je to jiné, srovnává Hazard © as.com - Eden Hazard

0

Líbilo se

17.09. - Už tři měsíce má za sebou Eden Hazard v novém angažmá v Realu Madrid. Díky zranění se ale fanouškům mohl zatím představit pouze v jednom soutěžním utkání, minulou sobotu proti Levante. Nicméně i tak už si může dovolit udělat jisté srovnání mezi předchozím působištěm a tím aktuálním.

O němž mimochodem snil už dlouhou dobu. Jak sám potvrdil, určitě dopředu věděl, že v Chelsea nezůstane navěky. Přestup do Realu jsem měl ve svých plánech. Už když jsem hrál v Chelsea, byl to můj sen, hrát za Real Madrid. Ani jsem nečekal, že v Chelsea zůstanu sedm let, ale nakonec to bylo všechno skvělé a každým rokem jsem měl možnost vyhrát nějakou trofej. Asi i proto jsem tam zůstal takovou dobu. Teď je mým snem zůstat tady a využít toto angažmá na maximum," řekl Hazard.

Pro Edena byl Bílý balet jasnou volbou, něčím magickým, k tomuto klubu už ho to táhlo odmalička. Může za to i fakt, že Real je ve Francii hodně uznávaný, Zidane za něj hrál, když začínala moje fotbalová kariéra. Tehdy to pro mě byl klub s velkým K. Pak je tu ještě ten krásný bílý dres a Bernabéu, to je nejlepší stadión. Kromě toho už jako dítě jsem fandil Realu, takže i z toho důvodu jsem chtěl přestoupit."

Už samotná prezentace fanouškům na stadionu Santiaga Bernabéua byla pro Hazarda jedinečným zážitkem. Bylo to úžasné. Když jsem přišel, byl jsem na trávníku jako doma, protože takhle jsem na to byl zvyklý, když jsem přicházel na stadion. Úplně jiná ale byla tisková konference, vidět všechny ty fanoušky, všechny transparenty, poslouchat prezidenta, jak pronáší řeč, kamery, které na vás míří...Myslím, že to ani nejde popsat. Bylo to velmi emocionální, ale současně příjemné. Taky se ale cítíte trochu netrpělivý, když vidíte tolik lidí. Určitě mi to jde lépe na trávníku, když mluví moje nohy."

Za pár měsíců Eden poznal i to, že fotbal je pro Španěly vášní. Úplně vším. Že v Realu bude pod mnohem větším tlakem. Domnívám se, že tady jsou fanoušci skuteční fanoušci. V Anglii jich není tolik. Lidé tam mají rádi fotbal všichni. Mladí, staří, puberťáci, opravdu je zajímá fotbal. Ale nejsou to úplní fanatici svého týmu. V době, kdy jsem hrál za Chelsea, jsme třeba prohráli, byli jsme smutní, stejně jako fanoušci, ale nikdy jsem necítil, že by to byla katastrofa. To je ve Španělsku jiné. Fotbal je tady všechno a záleží na hráčích, aby do toho dali všechno."


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

krasny bily dres? staci 60min s nejakou Osasunou a dres je hnusny. preju krasny boj o 4. misto. snad to nevyjde

ovmartin23

Nvm zda bylo nejlepsi obdobi na prestup do Realu ,ale uvidime.samozrejme goo luck Edene

BlueFor16years
Ministr - 17.09. Odpovědět

Bílá ti nesluší vepři.

Ministr
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články