Zpět na » Primera Division » Návrat do Barcelony? Nevěřili mi, svěřuje se Dani Alves

Primera Division - Návrat do Barcelony? Nevěřili mi, svěřuje se Dani Alves

Návrat do Barcelony? Nevěřili mi, svěřuje se Dani Alves © dailymail.co.uk - Dani Alves

2

Líbilo se

13.09. - Fanoušci Barcelony ho vždycky milovali. I poté, co se cesty obránce Daniho Alvese a katalánského klubu v roce 2016 rozdělily. Letos v létě se stal po skončení smlouvy v Paris St. Germain volným hráčem a mohl se na Camp Nou vrátit. Barca mu dokonce předložila nabídku. Tu ale odmítl. A nejen ji.

V létě získal s Brazílií titul na Copa América. Trofej, kterou Kanárci vyhráli po dvanáctiletém čekání byla jeho rekordní čtyřicátá v bohaté kariéře. Žádný jiný fotbalista se nemůže pochlubit tolika poháry. Nejvíc jich ve své úspěšné dráze posbíral, jak jinak, v Barceloně. Tam zažil nejslavnější období klubu. Díky lehkovážnosti, či chybě klubového vedení ho ale díky klauzuli ve smlouvě opustil zcela bez náhrady.

Příznivci ale na něj i po odchodu do Juventusu vzpomínali jako na modlu. Ačkoliv Barca protočila s větším či menším úspěchem hned několik hráčů na pozici pravého obránce, zatím nikdo nebyl tolik opěvován a zbožňován jako svého času Alves.

Toto léto Alvesovi končila smlouva v PSG a paradoxně se nabízela možnost, že by se Dani na Camp Nou vrátil.

„Ta možnost tady byla. Mohl jsem se vrátit do Juventusu a také do Barcelony. Nicméně jediný klub, který mi skutečně věřil, bylo Sao Paulo, mužstvo mých snů," řekl Alves.

Hlavním argumentem při rozhodování o jeho dalším angažmá byla jistota herního vytížení. To mu nikde nechtěli zaručit. „Nikdo nenabízel to, co jsem chtěl, kromě Sao Paula. To mi věřilo. To pro mě bylo rozhodující, chtěl jsem stabilitu, abych mohl bojovat o MS 2022. Tohle mi většina mužstev nenabídla, protože mi nevěřila. Myslí si, že mi končí datum spotřeby. Ovšem to si určím já sám," uvedl.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
COKO - 13.09. Odpovědět

Příklad pro všechny Brazilce, co se délky top formy týče. Neskutečný frajer i ve svých 36 letech.

COKO

No určitě odešel z Barcy předčasně...pár let ještě mohl zůstat, ale když se nedávno špekulovalo o tom (cca 1 rok), že by se mohl vrátit, tak to už bych ho nebral. Semedo potřebuje hrát o sto šest, aby si dobře sedl se spoluhráči.

Messi777
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články