Zpět na » Primera Division » Rijkaard: Kontrolovali jsme zápas od začátku do konce

Primera Division - Rijkaard: Kontrolovali jsme zápas od začátku do konce

0

Líbilo se

11.01. - Frank Rijkaard, trenér FC Barcelona po včerejším vítězství svých barev v úvodním utkání osmifinále Copa del Rey přiznal, že očekával mnohem těžší utkání, než nakonec bylo. Podle holandského trenéra jeho mužstvo "kontrolovalo zápas od první do poslední minuty."

Střetnout se s týmem z nižší soutěže nebývá žádná legrace, protože tato mužstva většinou nastupují s mnohem větší motivací proti velkým soupeřům. Barca se nicméně nenechala překvapit Alavésem a dominovala utkání po celých devadesát minut. "Kontrolovali jsme utkání od první do poslední minuty," potvrzuje trenér Rijkaard. Holanďan přiznává, že "to bylo utkání méně tvrdé, než jsme očekávali, hlavně co se týče kontroly míče, které Barca měla. V určitých okamžicích měli nějaké protiútoky, ale neměli jsme nějaká období, ve kterých by jsme se příliš trápili."

V prvním poločase hrálo mužstvo dobře a mělo šance, ale chybělo gólové vyjádření. To se naštěstí povedlo v druhé části. Rijkaard to viděl asi takto: "Vždycky je důležité vstřelit rozdílový gól. V první půli jsme si vytvořili šance ke skorování, ale když nedáte gól, musíte trochu víc trpět. Nakonec mužstvo fungovalo dobře a splnilo svůj úkol.

Včera se do základní sestavy vrátili Saviola a Ezquerro. Argentinec dal dva góly, Santi Ezquerro přestože měl příležitosti nedokázal trefit míč do sítě. "Každý hráč je důležitý, má svoje místo." Pyšně se vyjádřil: "máme širokou soupisku a ještě máme hráče, kteří se nám vrátí." Nicméně teď se trenér Rijkaard rozhodl stavět na těchto hráčích, které zhodnotil následovně: "Mám radost, že Javier dal dva góly. Měl dobrý přístup, protože nehrál pravidelně a vydržet devadesát minut je velmi dobré. vždycky mluvím s hráči a hlavně s těmi, kterým chybí zápasový rytmus. Ale v polčase mi řekl, že se cítí dobře a pokračoval a byl to dobré rozhodnutí, protože dal dva góly, které jsou dobré pro mužstvo i pro něj." Ke druhému útočníkovi pověděl: "Santi začal utkání moc dobře, velmi koncentrovaně, ale měl trochu smůly. Jediné co může dělat, je aby nadále trénoval a gól přijde."

/ fcbarcelona.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články