Zpět na » Primera Division » Messi podrobil vedení Barcelony kritice. Neví, jestli se udělalo maximum pro příchod Neymara

Primera Division - Messi podrobil vedení Barcelony kritice. Neví, jestli se udělalo maximum pro příchod Neymara

Messi podrobil vedení Barcelony kritice. Neví, jestli se udělalo maximum pro příchod Neymara © marca.com - Leo Messi

3

Líbilo se

12.09. - Kauza Neymar je v útrobách barcelonského klubu stále pořád živá. Mnozí toho, že brazilský fotbalista nepřišel na Camp Nou, litovali. Jedním z těch je i jeho někdejší kolega z útoku Lionel Messi. Ten šel ale ještě dál a dokonce zapochyboval nad tím, jestli vedení udělalo vše, co mohlo.

Ačkoliv příchod Neymara nejen mezi veřejností, ale ani v rámci vedení klubu nepřinesl názorovou jednotu, hlavní hvězda mužstva Lionel Messi byl rozhodně pro, aby se jeho bývalý spoluhráč z útoku vrátil do Barcy. Každopádně si není úplně jistý tím, jestli management udělal vše, co bylo v jeho silách.

„Je to normální, že lidé byli proti jeho návratu kvůli tomu, za jakých okolností odešel. Ale když se budeme bavit jen o fotbale, pořád je to jeden z nejlepších hráčů na světě. Byl bych nadšený, pokud by se vrátil. Díky němu by se zvedly naděje na zisk titulů. Upřímně řečeno nevím, jestli se udělalo maximum, aby přišel. Mluvil jsem s ním během jednání a on měl velkou touhu se vrátit. Jeho návrat by nejen zvýšil kvalitu, ale přivedl i nové sponzory, zlepšil image klubu. Sledoval jsem celou kauzu přes noviny a neměl jsem úpln jasno. Od chvíle, kdy bylo jasné, že nepřijde, jsem s ním už nemluvil. V kabině jsme si rozhodně nic nenárokovali, jen jsme předložili svůj názor. Já neřídím klub, pouze hraji fotbal. Nejsem zklamaný, že nepřišel, ale líbilo by se mi, kdyby tady byl," uvedl Messi v rozhovoru pro deník Sport.

Velkým tématem poslední doby byla i klauzule Messiho, díky níž by mohl v létě opustit klub zcela zadarmo. A také případné doživotní prodloužení smlouvy.

„Klauzule ani peníze pro mě neznamenají nic. Vlastně o klauzuli ani nemůžu nic říct. Mám to ze smlouvy zakázané. Kdybych to udělal, porušil bych ji. Každopádně v Barceloně zůstat chci jak nejdéle to půjde. Odehrát tu celou kariéru. Je to tu pro mě domov. Ale nechci mít ani dlouhou smlouvu a být tu jen proto, abych ji dodržel, ale proto, že budu fyzicky na výši, abych byl týmu užitečný. Pro mě je nejdůležitější to, aby byl vítězný projekt. V tuto chvíli neprobíhají žádná jednání o prodloužení smlouvy. Tyto záležitosti má na starosti můj otec a zatím mi o ničem neříkal."

Barcelona nevstoupila do nové sezóny úplně nejjistějším krokem, když v úvodních třech ligových kolech poztrácela už pět bodů. „Není to nic, co by nás mělo děsit, ale nemůžeme takhle začít. Měli jsme hodně zraněných, je to normální. Do dalších utkání už musíme přepnout a pořádně to rozjet."

Hlavním cílem Messiho je každým rokem získat trofej z Ligy mistrů. To se loni po výpadku v Liverpoolu nepodařilo. „Dlouho jsme Ligu mistrů nevyhráli a já osobně bych si ji strašně rád přál vyhrát. Ale rozhodně bych nevyměnil Ligu mistrů za ligový titul. Poučili jsme se z posledních let, že jedno špatné utkání zničí celou práci a že je třeba dávat góly venku. Vždycky, když jsme vyhráli Ligu mistrů, dávali jsme góly venku."

Část viny za vyřazení od Liverpoolu byla přičítána i trenérovi Valverdemu. Dokonce ani Messi si nebyl jistý, jestli bude u kormidla pokračovat. „Dovedl jsem si představit, že ho vyhodí, protože takhle to chodí, když se nepodaří splnit cíle. Ale na Anfieldu to byla chyba naše, hráčů, ne trenéra."

Momentálně si Messi musí nechat zajít chuť na to, že by Barceloně pomohl na trávníku. Trápí ho zraněný sval. „Už je to lepší. Měl jsem původně hrát už proti Betisu, ale byla tam komplikace a znovu mě to začalo bolet. Lékaři mi říkali, že zranění lýtka bývají komplikovaná, protože je to zrádný sval a marodím s ním úplně poprvé. Zatím neznám datum, kdy se zapojím do hry. Proti Valencii to určitě nebude. Uvidíme, jestli proti Dortmundu nebo Granadě."

Médiím neunikla ani událost z posledního srpnového týdne, kdy byli v Monaku vyhlašováni nejlepší hráči uplynulého ročníku Ligy mistrů, kde se potkali dva největší rivalové - Cristiano Ronaldo a právě Lionel Messi. Zde měl dokonce Ronaldo pozvat Messiho na večeři.

„Nemám problém s tím přijmout jeho pozvání. Kamarádi nejsme, nikdy jsme spolu nebyli v jedné kabině, sotva se známe, ale na galavečerech jsme se vídali. Nemáme spolu problém, normálně se bavíme. Na tom posledním jsme se bavili úplně nejvíc, měli jsme k sobě nejblíže. Ale jestli na večeři skutečně dojde, nevím. Každý máme hodně nabitý kalendář a nevím, jestli se někdy budeme moci sejít. Ale nemám problém to akceptovat."

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Zedman - 12.09. Odpovědět

Neymar by zlepšil image klubu Smajlík 3 Peníze pro mě neznamenají nic. Smajlík 3 To je kkt. Tak proč jsi vyžadoval ty obří podpisové bonusy? Komik jako celý ten cirkus.

Zedman
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články